ASSA ABLOY 5097 is a strike plate for end bolts on espagnolettes of the grip or wedge type.
Properties:
- Width: 26 mm
- Height: 68mm
- Thickness: 1.5mm
- Tongue size: 5 mm
- Opening dimensions: 18.5×44
- Material: Stainless steel
| Article | 160999 |
|---|---|
| Trademark | ASSA ABLOY |
| Brand ID | 5097 |
| Wide product | 26 mm |
| Product length | 68mm |
| Fits Piston type | End piston |
| Tongue measure | 5 mm |
| Color surface treatment | Stainless |
| Plan Angled | Plan |
| Brand/Make |
We use cookies for statistics, customized content and advertisements.
Necessary cookies are needed for basic functions and cannot be turned off.
Marketing cookies are used to display personalized advertisements.
Analytics cookies help us understand how our website is used.