| Yhteystekniikka | Langallinen |
|---|---|
| Rajoitettu takuu | 3 vuotta |
| Kuvakennon tyyppi | CMOS |
| Laaja dynaaminen alue | KYLLÄ |
| Sertifikaatit | CISPR 32 luokka A, CISPR 35, EN 55032 luokka A, EN 55035, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC osa 15 alaosa B luokka A, ICES-3(A)/NMB-3(A), KS C 9832 luokka A, KS C 9835, RCM AS/NZS CISPR 32 luokka A, VCCI luokka A |
| Halkaisija | 120 mm |
| Polttoväli | 3,5–6,6 mm |
| Muototekijä | Kupoli |
| Toiminnot | 2D-kohinanvaimennus, 3D-kohinanvaimennus, Kasvojentunnistus, Laaja dynaaminen alue, Ajoneuvon tunnistus, Linjan ylityksen tunnistus, Ihmisten tunnistus, PTZ, SD-kortti paikalliseen tallennukseen |
| Maali | |
| Kestävä kehitys | Vandalismin kestävä |
| Korkeus | 71 mm |
| Tunkeutumissuojausluokitus | IP42 |
| Sisätiloissa Ulkona | Sisätiloissa |
| Tallennusmuoto | 4K |
| Luokka | Videovalvonta |
| Säilytystyyppi | Muistikortti |
| Linssin tyyppi | Moniteho |
| Suurin aukko | f/1.7 |
| Suurin tarkennuspituus | 6,60 mm |
| Suurin resoluutio | 1280x720 |
| Suurin videon resoluutio | 3840x2160 |
| Ympäristösertifikaatti | IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-6, IEC/EN 60529 IP42, IEC/EN 62262 IK08 |
| Ympäristöystävällinen | KYLLÄ |
| Aukon | f/2.6 |
| Asennustyyppi | Riippuasennus, Uppoasennus, Kytkentärasia-asennus, Kattoasennus, Seinäasennus, Pinta-asennus |
| Yökuvaus | KYLLÄ |
| Verkko RJ-45 | KYLLÄ |
| Optinen zoom | 2 kertaa |
| Pakkauksen sisältö | M4218-LV-kupukameran asennusopas Omistajan todennusavain Virtuaalinen asiakaslisenssi H.264/H.265-verkkoon |
| Tuoteryhmä | M |
| Tuotteen nimi | AXIS M4218-LV |
| Tuotesarja | M42 |
| Tuotetyyppi | Kiinteät kupukamerat |
| Näkökenttä | Vaakasuora, pystysuora |
| Todellinen resoluutio | 8 MP |
| Videon resoluutio | 1280x720 |
| Paino | 375 g |
| Maksimi käyttölämpötila | 40°C |
| Aukko | f/1.7-2.6 |
| Sertifiointi ja standardit | ONVIF G, ONVIF M, ONVIF S, ONVIF T |
| Etäpalvelu | KYLLÄ |
| Törmäyssuojausluokitus | IK08 |
| Nopein suljinnopeus | 1/71500 sekuntia |
| Mukana objektiivi | KYLLÄ |
| Hitain suljinnopeus | 1/5 sekuntia |
| Maksimikuvanopeus | 15 kuvaa sekunnissa |
| Maksimaalinen virrankulutus | 10W |
| Max. kosteus käytössä | 0.85 |
| Minun keskittymispituuteni | 3,5 mm |
| Vähimmäislämpötila käytössä | 0°C |
| Vähimmäisvalaistus | 0 luksia |
| Tuetut muistikortit | KYLLÄ |
| Tuotemalli | M4218-LV |
| RoHS-yhteensopiva | Yhteensopiva |
| Power over Ethernet PoE | KYLLÄ |
| Tuetut verkkoprotokollat | IPv6 USGv6, NIST SP500-267 |
| Valmistaja | Axis Communications |
| Valmistajan osanumero | 02679-001 |
| Valmistajan verkko-osoite | |
| Valmistusmaa | TH |
| Tavaramerkki | Axis Communications |
| Videoformaatti | H.264, H.265, MJPEG, MPEG-4 |
AXIS M4218-LV 8 megapikselin kupukamera, 3,5–6,6 mm:n varifokaalobjektiivi, optimoitu infrapuna, DLPU, valkoinen
🟡 Valmistettu tilauksesta - Toimitusaika vaihtelee
AXIS M4218-LV 8 megapikselin kupukamera, 3,5–6,6 mm:n varifokaalobjektiivi, optimoitu infrapuna, DLPU, valkoinen
Tuotenumero: 02679-001
GTIN-koodi: 7331021081543
7413,00 kr
Tutustu myös
-
Axis-kupukamerat
AXIS M3216-LVE M32-sarja, 4MP Zipstream IP-kuppikamera, 2.9mm kiinteä objektiivi, IR 30M, IP66, valkoinen väri
Axis-kupukameratAXIS M3216-LVE M32-sarja, 4MP Zipstream IP-kuppikamera, 2.9mm kiinteä objektiivi, IR 30M, IP66, valkoinen väri
Varumärke: AXISKustannustehokas 4 megapikselin dome-kamera, jossa on edistyksellinen kuvantamistekniikka, joka takaa erinomaisen kuvanlaadun kaikissa valaistusolosuhteissa.
Kamerassa on sisäänrakennettu tekoälyanalyysi, jonka avulla ihmiset ja ajoneuvot voidaan tunnistaa suoraan kamerasta, sekä ääni- ja I/O-liitännät järjestelmäintegraatiota varten.
IP66/I
SKU: 02372-0018858,00 kr -
Axis-kupukamerat
AXIS M4228-LVE M42-sarjan 8 megapikselin ulkokäyttöön tarkoitettu IP-kamera, WDR, optimoitu infrapuna, 3,2–7,2 mm:n varifokaalobjektiivi
Axis-kupukameratAXIS M4228-LVE M42-sarjan 8 megapikselin ulkokäyttöön tarkoitettu IP-kamera, WDR, optimoitu infrapuna, 3,2–7,2 mm:n varifokaalobjektiivi
AXIS M4228-LVE M42 -sarjan 8 megapikselin ulkokäyttöön tarkoitettu IP-kupukamera, WDR, optimoitu infrapuna, 3,2–7,2 mm:n varifokaalobjektiivi
Tuotenumero: 02816-00111204,00 kr -
Axis-kupukamerat
AXIS P4705-PLVE P47-sarja, 2x2MP Zipstream 360° 2,5x optinen zoom monisensorinen IP-panoraamakupukamera, 3,26-8,12 mm:n monitarkennusobjektiivi, IP67 - suojausluokka
Axis-kupukameratAXIS P4705-PLVE P47-sarja, 2x2MP Zipstream 360° 2,5x optinen zoom monisensorinen IP-panoraamakupukamera, 3,26-8,12 mm:n monitarkennusobjektiivi, IP67 - suojausluokka
Varumärke: AXISAXIS P4705-PLVE on edistyksellinen 360° panoraamakamera, jossa on kaksi 2 megapikselin kennoa ja 2,5-kertainen optinen zoom.
360° IR-valaistus, Lightfinder-teknologia ja AI-analyysi molemmissa sensoreissa takaavat täydellisen valvonnan poikkeuksellisella kuvanlaadulla. IP67-suojaus ulkokäyttöön.
SKU: 02415-00112852,00 kr -
Axis-kupukamerat
AXIS M3086-V M30-sarja, 4 megapikselin vandaalinkestävä IP-minikuppikamera zipstreamillä, 2,4 mm:n kiinteä objektiivi, IP42-luokka
Axis-kupukameratAXIS M3086-V M30-sarja, 4 megapikselin vandaalinkestävä IP-minikuppikamera zipstreamillä, 2,4 mm:n kiinteä objektiivi, IP42-luokka
Varumärke: AXISKustannustehokas 4 megapikselin ja 130° laajakulmalla varustettu sisätilakupu. WDR ja Lightfinder hyvään kuvaan kaikissa valaistusolosuhteissa.
Tekoälyanalyysi henkilöiden ja ajoneuvojen havaitsemista varten. Ilkivallan kestävä (IK08), helppo asennus PoE:n avulla.
Ihanteellinen myymälöihin ja toimistoihin.
SKU: 02374-0014892,00 kr -
Axis-kupukamerat
AXIS Q3538-SLVE Q35 -sarja, 8 megapikselin Zipstream IP-kupukamera syväoppimisella, 6,2–12,9 mm:n varifokaalisella objektiivilla, IR 40M, IP66 (korvaa Q3517-SLVE:n)
Axis-kupukameratAXIS Q3538-SLVE Q35 -sarja, 8 megapikselin Zipstream IP-kupukamera syväoppimisella, 6,2–12,9 mm:n varifokaalisella objektiivilla, IR 40M, IP66 (korvaa Q3517-SLVE:n)
AXIS Q3538-SLVE Q35 -sarja, 8 megapikselin Zipstream IP-kupukamera syväoppimisella, 6,2–12,9 mm:n varifokaalisella objektiivilla, IR 40M, IP66 (korvaa Q3517-SLVE:n)
Tuotenumero: 02463-00123864,00 kr -
Axis-kupukamerat
AXIS P3275-LVE 2MP ulkokäyttöön tarkoitettu kupukamera tekoälyanalytiikalla, 10 mm:n objektiivi
Axis-kupukameratAXIS P3275-LVE 2MP ulkokäyttöön tarkoitettu kupukamera tekoälyanalytiikalla, 10 mm:n objektiivi
AXIS P3275-LVE 2MP ulkokäyttöön tarkoitettu kupukamera tekoälyanalytiikalla, 10 mm:n objektiivi
Tuotenumero: 03150-00110598,00 kr













