| Yhteystekniikka | Langallinen |
|---|---|
| Rajoitettu takuu | 5 vuotta |
| Kuvakennon tyyppi | CMOS |
| Laaja dynaaminen alue | KYLLÄ |
| Sertifikaatit | CISPR 35, EN 50121-4, EN 55032 luokka A, EN 55035, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC osa 15 alaosa B luokka A, ICES-3(A)/NMB-3(A), IEC 62236-4, KS C 9832 luokka A, KS C 9835, RCM AS/NZS CISPR 32 luokka A, VCCI luokka A |
| Polttoväli | 6,2–12,9 mm |
| Muototekijä | Kupoli |
| Maali | |
| Kestävä kehitys | Vandalismin kestävä |
| Tunkeutumissuojausluokitus | IP66, IP6K9K |
| Sisätiloissa Ulkona | Ulkona |
| Luokka | Videovalvonta |
| Linssin tyyppi | Moniteho |
| Suurin tarkennuspituus | 12,90 mm |
| Suurin videon resoluutio | 3840x2160 |
| Ympäristösertifikaatti | IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-6, IEC 60068-2-78, IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 60529 IP67, IEC/EN 60529 IP68, IEC/EN 60529 IP69, IEC/EN 62262 IK11, ISO 20653 IP6K9K, NEMA 250 tyyppi 4X, NEMA TS 2 (2.2.7-2.2.9) |
| Asennustyyppi | Kannatin kannattimelle, Jakorasian asennus, Putkikannatin |
| Yökuvaus | KYLLÄ |
| Verkko RJ-45 | KYLLÄ |
| Optinen zoom | 2 kertaa |
| Tuoteryhmä | Q |
| Tuotteen nimi | AXIS Q3538-SLVE -KUPUKAMERA |
| Tuotesarja | Q35 |
| Tuotetyyppi | Kiinteät kupukamerat |
| Näkökenttä | Vaakasuora, pystysuora |
| TAA-yhteensopiva | KYLLÄ |
| Todellinen resoluutio | 8 MP |
| Maksimi käyttölämpötila | 55°C |
| Aukko | f/1.6-2.9 |
| Sertifiointi ja standardit | ONVIF G, ONVIF M, ONVIF S, ONVIF T |
| Etäpalvelu | KYLLÄ |
| Törmäyssuojausluokitus | IK10+ |
| Mukana objektiivi | KYLLÄ |
| Maksimikuvanopeus | 60 fps |
| Minun keskittymispituuteni | 6,2 mm |
| Vähimmäislämpötila käytössä | -50°C |
| Vähimmäisvalaistus | 0 luksia |
| Tuetut muistikortit | KYLLÄ |
| Tuotemalli | Q3538-SLVE |
| RoHS-yhteensopiva | Yhteensopiva |
| Power over Ethernet PoE | KYLLÄ |
| Tuetut verkkoprotokollat | IPv6 USGv6, NIST SP500-267 |
| Valmistaja | Axis Communications |
| Valmistajan osanumero | 02463-001 |
| Valmistajan verkko-osoite | |
| Valmistusmaa | PL |
| Tavaramerkki | Axis Communications |
| Videoformaatti | H.264, H.265, MJPEG |
| Merkki/merkki |

AXIS 02972-001 4MP:n tekoälykupukamera, 14–51 mm:n moniteho-objektiivi
Merkki: AXIS
Tuotenumero: 02972-001
17 231 kr




