| Rajoitettu takuu | 3 vuotta |
|---|---|
| Kuvakennon tyyppi | CMOS |
| Laaja dynaaminen alue | KYLLÄ |
| Sertifikaatit | CISPR 32 luokka A, ECE R10 rev.06, EN 50121-3-2, EN 50121-4, EN 50498, EN 55032 luokka A, EN 55035, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC osa 15 alaosa B luokka A, ICES-3(A)/NMB-3(A), IEC 62236-4, KS C 9832 luokka A, KS C 9835, VCCI luokka A |
| Polttoväli | 1,56 mm |
| Muototekijä | Kupoli |
| Maali | |
| Kestävä kehitys | Vandalismin kestävä |
| Tunkeutumissuojausluokitus | IP66 |
| Sisätiloissa Ulkona | Ulkona |
| Luokka | Videovalvonta |
| Säilytystyyppi | Muistikortti |
| Suurin tarkennuspituus | 1,56 mm |
| Suurin videon resoluutio | 2016 x 2016 |
| Ympäristösertifikaatti | EN 50155 Luokka OT2/ST2 (2007: Luokka TX), IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-30, IEC 60068-2-64, IEC 60721-3-5 Luokka 5M3 (tärinä, iskut), IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 60529 IP67, IEC/EN 61373 Luokka 1 Luokka B, IEC/EN 62262 IK10, NEMA 250 Tyyppi 4X, NEMA TS 2 (2.2.7-2.2.9) |
| Yökuvaus | KYLLÄ |
| Tuoteryhmä | M |
| Tuotteen nimi | AXIS M3057-PLR Mk II -KUPUKAMERA |
| Tuotesarja | M30 |
| Tuotetyyppi | Kiinteät kupukamerat |
| Näkökenttä | Vaakasuora, pystysuora |
| Todellinen resoluutio | 6MP |
| Maksimi käyttölämpötila | 55°C |
| Aukko | f/2.0 |
| CE-merkintä | KYLLÄ |
| Sertifiointi ja standardit | ONVIF G, ONVIF M, ONVIF S, ONVIF T |
| Törmäyssuojausluokitus | IK10 |
| Maksimikuvanopeus | 60 fps |
| Maksimaalinen virrankulutus | 12W |
| Vähimmäislämpötila käytössä | -40 °C |
| Vähimmäisvalaistus | 0 luksia |
| Tuetut muistikortit | KYLLÄ |
| Tuotemalli | M3057-PLR Mk II |
| RoHS-yhteensopiva | Yhteensopiva |
| Power over Ethernet PoE | KYLLÄ |
| Tuetut verkkoprotokollat | IPv6 USGv6, NIST SP500-267 |
| Valmistaja | Axis Communications |
| Valmistajan osanumero | 02457-001 |
| Valmistajan verkko-osoite | |
| Valmistusmaa | Japani |
| Tavaramerkki | Axis Communications |
| Merkki/merkki |
AXIS Q3628-VE Q36 -sarjan 8MP Zipstream IP-kupukamera 6,2–12,9 mm:n moniteho-objektiivilla IP66 valkoinen
Merkki: AXIS
Tuotenumero: 02617-001
24 012 kr