| Forbindelsesteknologi | Kablet |
|---|---|
| Begrænset garanti | Ikke oplyst |
| Billedsensortype | CMOS |
| Bredt dynamisk område | JA |
| Certificeringer | CISPR 32 Klasse A, ECE R10 rev.06, EN 50121-4, EN 55032 Klasse A, EN 55035, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC Del 15 Underdel B Klasse A, ICES-3(A)/NMB-3(A), KS C 9832 Klasse A, KS C 9835, RCM AS/NZS CISPR 32 Klasse A, VCCI Klasse A |
| Diameter | 110 mm |
| Brændvidde | 3,6 mm |
| Formfaktor | Kuppel |
| Funktioner | 3D digital støjreduktion, Ansigtsgenkendelse, Dag/nat, Dugfjerning, Indbygget HLC, Indbygget IR LED, Baggrundslyskompensation (BLC), Lydkomprimering, Privatlivsmaskering, Interesseområde, Bevægelsesdetektion, Alarmudløsning |
| Farve | |
| Bæredygtighed | Støvtæt, stødsikker, vandtæt |
| Højde | 50 mm |
| Indtrængningsbeskyttelsesklassificering | IP66, IP67 |
| IndendørsUdendørs | Uden for |
| Optagelsesformat | Fuld HD |
| Kategori | Videoovervågning |
| Mængde | 10 |
| Lagringstype | Hukommelseskort |
| Objektivfatningstype | M12 |
| Linse type | Fast |
| Maksimal blænde | f/2 |
| Maksimal brændvidde | 3,60 mm |
| Maksimal opløsning | 1280x720 |
| Maksimal videoopløsning | 1920 x 1080 |
| Miljøcertificering | IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 60529 IP67, IEC/EN 62262 IK10 |
| Miljøvenligt | JA |
| Monteringstype | Loftsmontering |
| Netværk RJ-45 | JA |
| Pakkens indhold | M3905-R Dome-kameraInstallationsvejledningWindows®-dekoder 1-brugerlicensLens Occasion |
| Produktgruppe | M |
| Produktnavn | AXIS M3905-R RJ45 3,6 mm 10P |
| Produktserie | M39 |
| Produkttype | Faste domekameraer |
| Synsfelt | Vandret, lodret |
| TAA-kompatibel | JA |
| Ægte opløsning | 2 MP |
| Videoopløsning | 1280x720 |
| Vægt | 241 g |
| Maksimal driftstemperatur | 55°C |
| Blænde | f/2.0 |
| Certificering og standarder | ONVIF A, ONVIF C, ONVIF G, ONVIF M, ONVIF S, ONVIF T |
| Fjernbetjening | JA |
| Klassificering af stødbeskyttelse | IK10 |
| Hurtigste lukkertid | 1/19000 sekund |
| Linse inkluderet | JA |
| Længste lukkertid | 1/5 sekund |
| Maksimal billedhastighed | 45 fps |
| Maks. strømforbrug | 3W |
| Maks. luftfugtighed under drift | 1 |
| Min brændvidde | 3,6 mm |
| Min. driftstemperatur | -30°C |
| Minimumsbelysning | 0,04 lux |
| Understøttede hukommelseskort | JA |
| Produktmodel | M3905-R |
| RoHS-kompatibel | Kompatibel |
| Strøm via Ethernet (PoE) | JA |
| Understøttede netværksprotokoller | IPv6 USGv6, NIST SP500-267 |
| Fabrikant | Axis Communications |
| Producentens varenummer | 02501-021 |
| Producentens hjemmesideadresse | |
| Fremstillingsland | PL |
| Varemærke | Axis Communications |
| Videoformat | H.264, H.265, MJPEG, MPEG-4 |
AXIS M3905-R 2MP Zipstream indbygget IP-kamera, 3,6 mm linse, IP67, hvid, 10-pak
🟡 Lavet på bestilling - Leveringstiden varierer
AXIS M3905-R 2MP Zipstream indbygget overvågnings-IP-domekamera, 3,6 mm linse, IP67, hvid, 10-pak
Varenummer: 02501-021
GTIN: 7331021078314
43430,00 kr.
Relaterede varer
-
Axis dome-kameraer
AXIS Q3626-VE Q36-serien 4MP Zipstream IP-domekamera 4,3-8,6 mm variabelt brændviddeobjektiv IP66 hvid
Axis dome-kameraerAXIS Q3626-VE Q36-serien 4MP Zipstream IP-domekamera 4,3-8,6 mm variabelt brændviddeobjektiv IP66 hvid
AXIS Q3626-VE Q36-serien, 4MP Zipstream IP-domekamera, 4,3-8,6 mm variabelt brændviddeobjektiv, IP66, hvid
Varenummer: 02616-00118464,00 kr. -
Axis dome-kameraer
AXIS M4227-LVE M42-serien 5MP udendørs IP-kamera, WDR, optimeret IR, 3,2-7,2 mm variabel brændvidde
Axis dome-kameraerAXIS M4227-LVE M42-serien 5MP udendørs IP-kamera, WDR, optimeret IR, 3,2-7,2 mm variabel brændvidde
AXIS M4227-LVE M42-serien 5MP udendørs dome IP-kamera, WDR, optimeret IR, 3,2-7,2 mm variabelt brændviddeobjektiv
Varenummer: 02815-0019885,00 kr. -
Axis dome-kameraer
AXIS M4216-V M42-serien 4MP Zipstream IP-domekamera 3-6 mm variabelt brændviddeobjektiv IP42 hvid
Axis dome-kameraerAXIS M4216-V M42-serien 4MP Zipstream IP-domekamera 3-6 mm variabelt brændviddeobjektiv IP42 hvid
Varumärke: AXISKompakt indendørs dome med 3-6 mm varifokal linse og fjernbetjent zoom/fokus. 4MP sensor med WDR og Lightfinder for gode billeder under alle lysforhold.
Indbygget AI-processor til dybdegående læringsanalyse med person- og køretøjsdetektion.
HDMI-udgang til lokal billedvisning, IP42/IK08-beskyttelse. Perfekt til butikker, kontorer og offentlige miljøer.
Varenummer: 02112-0016352,00 kr. -
Axis dome-kameraer
AXIS M4218-LV 8MP Dome-kamera, 3,5-6,6 mm variabelt brændviddeobjektiv, optimeret IR, DLPU, hvid
Axis dome-kameraerAXIS M4218-LV 8MP Dome-kamera, 3,5-6,6 mm variabelt brændviddeobjektiv, optimeret IR, DLPU, hvid
AXIS M4218-LV 8MP Dome-kamera, 3,5-6,6 mm variabelt brændviddeobjektiv, optimeret IR, DLPU, hvid
Varenummer: 02679-0017413,00 kr. -
Axis dome-kameraer
AXIS M3215-LVE M32-serien, 2MP Zipstream IP Dome-kamera med DLPU, 2,8 mm fast objektiv, IR 30M, IP66 (erstatter M3205-LVE)
Axis dome-kameraerAXIS M3215-LVE M32-serien, 2MP Zipstream IP Dome-kamera med DLPU, 2,8 mm fast objektiv, IR 30M, IP66 (erstatter M3205-LVE)
Varumärke: AXISLightfinder, Forensic WDR og OptimisedIR med 30 meter IR-belysning sikrer fremragende billedkvalitet under alle lysforhold. Kameraet har IP66-beskyttelse til udendørs brug og indbygget cybersikkerhed.
VARENUMMER: 02371-0017811,00 kr. -
Axis dome-kameraer
AXIS P3905-R Mk III P39-serien, 2MP Zipstrea indbygget IP-domekamera, 3,6 mm linse, IP67, M12, hvid, 10-pak
Axis dome-kameraerAXIS P3905-R Mk III P39-serien, 2MP Zipstrea indbygget IP-domekamera, 3,6 mm linse, IP67, M12, hvid, 10-pak
AXIS P3905-R Mk III P39-serien, 2MP Zipstream indbygget IP-domekamera, 3,6 mm linse, IP67, M12, hvid, 10-pak
Varenummer: 02671-02153990,00 kr.














