| Yhteystekniikka | Langallinen |
|---|---|
| Rajoitettu takuu | Ei julkistettu |
| Kuvakennon tyyppi | CMOS |
| Laaja dynaaminen alue | KYLLÄ |
| Sertifikaatit | CISPR 32 luokka A, CISPR 35, EN 50121-4, EN 55024, EN 55032 luokka A, EN 55035, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC osa 15 alaosa B luokka A, ICES-3(A)/NMB-3(A), IEC 62236-4, KC KN32 luokka A, KS C 9832 luokka A, KS C 9835, RCM AS/NZS CISPR 32 luokka A, VCCI luokka A |
| Halkaisija | 183 mm |
| Syvyys | 385 mm |
| Polttoväli | 12–48 mm |
| Muototekijä | Luoti |
| Toiminnot | Hyvä kattavuus laajoilla, avoimilla alueilla, Luotettava ja kestävä, Erinomainen yksityiskohtien toisto pitkillä etäisyyksillä, Erinomaiset rikostekniset yksityiskohdat ja tehokas suorituskyky |
| Maali | |
| Pakkaustyyppi | Laatikko |
| Kestävä kehitys | Iskunvaimennus |
| Tunkeutumissuojausluokitus | IP66, IP67 |
| Sisätiloissa Ulkona | Ulkona |
| Tulojännite | 10 V DC, 20 V AC, 24 V AC, 28 V DC |
| Luokka | Videovalvonta |
| Säilytystyyppi | Muistikortti |
| Linssin tyyppi | Moniteho |
| Suurin aukko | f/4 |
| Suurin tarkennuspituus | 48 mm |
| Suurin resoluutio | 1280x720 |
| Suurin videon resoluutio | 3712x2784 |
| Ympäristösertifikaatti | IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-6, IEC 60068-2-78, IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 60529 IP67, IEC/EN 62262 IK10, NEMA 250 tyyppi 4X, NEMA TS 2 (2.2.7-2.2.9) |
| Ympäristöystävällinen | KYLLÄ |
| Asennustyyppi | Kulmakiinnitys, Putkikiinnitys, Pylväskiinnitys |
| Yökuvaus | KYLLÄ |
| Yönäkötyyppi | Infrapuna |
| Verkko RJ-45 | KYLLÄ |
| Optinen zoom | 3 kertaa, 4 kertaa |
| Pakkauksen sisältö | KaapelitiivisteetKameran liittimen suojusAsennusopasOmistajan todennusavainRJ45-kaapeliRiviliitin |
| Tuoteryhmä | Q |
| Tuotteen nimi | AXIS Q1808-LE |
| Tuotesarja | Kysymys 18 |
| Tuotetyyppi | Kiinteät kamerat |
| Näkökenttä | Vaakasuora, pystysuora |
| TAA-yhteensopiva | KYLLÄ |
| Todellinen resoluutio | 10 megapikseliä |
| Videon resoluutio | 1280x720 |
| Paino | 32000 g |
| Maksimi käyttölämpötila | 60 °C |
| Aukko | f/1.7-4.0 |
| Sertifiointi ja standardit | ONVIF G, ONVIF M, ONVIF S, ONVIF T |
| Etäpalvelu | KYLLÄ |
| Törmäyssuojausluokitus | IK08, IK10 |
| Nopein suljinnopeus | 1/45500 sekuntia |
| Mukana objektiivi | KYLLÄ |
| Hitain suljinnopeus | 2 sekuntia |
| Maksimikuvanopeus | 60 fps |
| Maksimaalinen virrankulutus | 51W |
| Max. kosteus käytössä | 5-95% |
| Minun keskittymispituuteni | 12 mm |
| Vähimmäislämpötila käytössä | -40 °C |
| Vähimmäisvalaistus | 0 luksia |
| Tuetut muistikortit | KYLLÄ |
| Yönäköetäisyys | 120 metriä |
| Tuotemalli | Q1808-LE |
| RoHS-yhteensopiva | Yhteensopiva |
| Power over Ethernet PoE | KYLLÄ |
| Tuetut verkkoprotokollat | IPv6 USGv6, NIST SP500-267 |
| Valmistaja | Axis Communications |
| Valmistajan osanumero | 02507-001 |
| Valmistajan verkko-osoite | |
| Valmistusmaa | PL |
| Tavaramerkki | Axis Communications |
| Videoformaatti | H.264, H.265, JPEG, MPEG-4, MPEG-H |
| Merkki/merkki |
AXIS M2036-LE M20-sarja, 4 megapikselin Zipstream IP-luodikamera, 2,4 mm kiinteä objektiivi, IR 20M, IP66, valkoinen väri
Merkki: AXIS
SKU: 02125-001
5 953 kr