| Yhteystekniikka | Langallinen |
|---|---|
| Rajoitettu takuu | 5 vuotta |
| Kuvakennon tyyppi | CMOS |
| Laaja dynaaminen alue | KYLLÄ |
| Sertifikaatit | CISPR 32 luokka A, CISPR 35, EN 50121-4, EN 55032 luokka A, EN 55035, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC osa 15 alaosa B luokka A, ICES-3(A)/NMB-3(A), IEC 62236-4, KS C 9832 luokka A, KS C 9835, RCM AS/NZS CISPR 32 luokka A, VCCI luokka A |
| Halkaisija | 132 mm |
| Polttoväli | 3–9 mm |
| Muototekijä | Luoti |
| Toiminnot | Automaattinen vahvistuksen säätö, laaja dynaaminen alue, päivä/yö, huurteenpoisto, salasanasuojaus, yksityisyyden suojaus, PTZ |
| Maali | |
| Kestävä kehitys | Pölynkestävä, Sateenkestävä, Lumenkestävä, Iskunkestävä, Säänkestävä |
| Tunkeutumissuojausluokitus | IP66, IP67 |
| Sisätiloissa Ulkona | Ulkona |
| Tallennusmuoto | Full HD |
| Tulojännite | 10 V tasavirta, 28 V tasavirta |
| Luokka | Videovalvonta |
| Säilytystyyppi | Muistikortti |
| Linssin tyyppi | Moniteho |
| Suurin aukko | f/1.6 |
| Suurin tarkennuspituus | 9 mm |
| Suurin resoluutio | 1280x720 |
| Suurin videon resoluutio | 1920x1080 |
| Ympäristösertifikaatti | IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-6, IEC 60068-2-78, IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 60529 IP67, IEC/EN 62262 IK10, ISO 21207 (menetelmä B), NEMA 250 tyyppi 4X, NEMA TS 2 (2.2.7-2.2.9) |
| Aukon | f/3.3 |
| Asennustyyppi | Tankokiinnitys, Seinäkiinnitys |
| Yökuvaus | KYLLÄ |
| Yönäkötyyppi | Infrapuna |
| Verkko RJ-45 | KYLLÄ |
| Tuoteryhmä | P |
| Tuotteen nimi | AXIS P1465-LE 9 mm |
| Tuotesarja | P14 |
| Tuotetyyppi | Kiinteät kamerat |
| Näkökenttä | Vaakasuora, pystysuora |
| TAA-yhteensopiva | KYLLÄ |
| Todellinen resoluutio | 2 MP |
| Videon resoluutio | 1280x720 |
| Paino | 1,2 kg |
| Maksimi käyttölämpötila | 60 °C |
| Aukko | f/1.6-3.3 |
| Sertifiointi ja standardit | ONVIF G, ONVIF M, ONVIF S, ONVIF T |
| Etäpalvelu | KYLLÄ |
| Törmäyssuojausluokitus | IK10 |
| Nopein suljinnopeus | 1/37000 sekuntia |
| Mukana objektiivi | KYLLÄ |
| Hitain suljinnopeus | 2 sekuntia |
| Maksimikuvanopeus | 60 fps |
| Maksimaalinen virrankulutus | 13W |
| Max. kosteus käytössä | 1 |
| Minun keskittymispituuteni | 3 mm |
| Vähimmäislämpötila käytössä | -40 °C |
| Vähimmäisvalaistus | 0 luksia |
| Tuetut muistikortit | KYLLÄ |
| Yönäköetäisyys | 39,92 metriä |
| Tuotemalli | P1465-LE |
| RoHS-yhteensopiva | Yhteensopiva |
| Power over Ethernet PoE | KYLLÄ |
| Tuetut verkkoprotokollat | IPv6 USGv6, NIST SP500-267 |
| Valmistaja | Axis Communications |
| Valmistajan osanumero | 02339-001 |
| Valmistajan verkko-osoite | |
| Valmistusmaa | PL |
| Tavaramerkki | Axis Communications |
| Videoformaatti | H.265, MJPEG |
| Merkki/merkki |

AXIS Q1806-LE 4MP ulkokäyttöön tarkoitettu bullet-kamera, 90 FPS, 32x zoom, päivä-/yökäyttö, IR-LEDit
Merkki: AXIS
Tuotenumero: 02506-001
21 874 kr







