| Yhteystekniikka | Langallinen |
|---|---|
| Rajoitettu takuu | Ei julkistettu |
| Kuvakennon tyyppi | CMOS |
| Leveys | 155 mm |
| Laaja dynaaminen alue | KYLLÄ |
| Sertifikaatit | CISPR 32 luokka A, CISPR 35, EN 50121-4, EN 55032 luokka A, EN 55035, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC osa 15 alaosa B luokka A, ICES-3(A)/NMB-3(A), IEC 62236-4, KS C 9832 luokka A, KS C 9835, RCM AS/NZS CISPR 32 luokka A, VCCI luokka A |
| Polttoväli | 7–138 mm |
| Muototekijä | Luoti |
| Kestävä kehitys | Iskunvaimennus |
| Korkeus | 155 mm |
| Tunkeutumissuojausluokitus | IP66 |
| Sisätiloissa Ulkona | Ulkona |
| Tulojännite | 10–28 V tasavirta, 20–24 V tasavirta |
| Luokka | Videovalvonta |
| Säilytystyyppi | Muistikortti |
| Linssin tyyppi | Moniteho |
| Pituus | 464 mm |
| Suurin tarkennuspituus | 138 mm |
| Suurin videon resoluutio | 1920x1080 |
| Ympäristösertifikaatti | IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-6, IEC 60068-2-78, IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 62262 IK10, NEMA 250 tyyppi 4X |
| Ympäristöystävällinen | KYLLÄ |
| Aukon | f/1.5 |
| Yökuvaus | KYLLÄ |
| Yönäkötyyppi | Infrapuna (IR) |
| Verkko RJ-45 | KYLLÄ |
| Pakkauksen sisältö | KaapelitiivisteetKameran liittimen suojusAsennusopasOmistajan todennusavainRJ45-kaapeliRiviliitin |
| Tuoteryhmä | Q |
| Tuotteen nimi | AXIS Q1800-LE |
| Tuotesarja | Kysymys 18 |
| Tuotetyyppi | Kiinteät kamerat |
| Näkökenttä | Vaakasuora, pystysuora |
| TAA-yhteensopiva | KYLLÄ |
| Videon resoluutio | 1920x1080 |
| Paino | 3200 g |
| Maksimi käyttölämpötila | 60 °C |
| Aukko | f/1.5-4.0 |
| Sertifiointi ja standardit | ONVIF G, ONVIF M, ONVIF S, ONVIF T |
| Törmäyssuojausluokitus | IK08, IK10 |
| Nopein suljinnopeus | 1/111 000 sekuntia |
| Mukana objektiivi | KYLLÄ |
| Hitain suljinnopeus | 2 sekuntia |
| Maksimikuvanopeus | 90 kuvaa sekunnissa |
| Maksimaalinen virrankulutus | 51W |
| Max. kosteus käytössä | 10-85% |
| Minun keskittymispituuteni | 7 mm |
| Vähimmäislämpötila käytössä | -40 °C |
| Vähimmäisvalaistus | 0 luksia |
| Tuetut muistikortit | KYLLÄ |
| Yönäköetäisyys | 100 metriä |
| Tuotemalli | 03107-001 |
| RoHS-yhteensopiva | Kantaman ulkopuolella |
| Power over Ethernet PoE | KYLLÄ |
| Tuetut verkkoprotokollat | IPv6 USGv6, NIST SP500-267 |
| Valmistaja | Axis Communications |
| Valmistajan osanumero | 03107-001 |
| Valmistajan verkko-osoite | |
| Valmistusmaa | PL |
| Tavaramerkki | Axis Communications |
| Videoformaatti | H.264, H.265 |
| Merkki/merkki |
AXIS Q1785 räjähdyssuojattu sarja, WDR IP68 2MP 4,3-137 mm varifocal-objektiivi 32-kertainen optinen zoom IP-luotikamera
Merkki: AXIS
Tuotenumero: 01572-001
152 994 kr