| Yhteystekniikka | Langallinen |
|---|---|
| Rajoitettu takuu | Ei julkistettu |
| Kuvakennon tyyppi | CMOS |
| Laaja dynaaminen alue | KYLLÄ |
| Sertifikaatit | CISPR 32 Class A, CISPR 35, EN 50121-4, EN 55024, EN 55032 Class A, EN 55035, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC Part 15 Subpart B Class A, ICES-3(A)/NMB-3(A), IEC 62236-4, KC KN32 Class A, KS C 9832 Class A, KS C 9835, RCM AS/NZS CISPR 32 Class A, VCCI Class A |
| Polttoväli | 50-150mm |
| Muototekijä | Luoti |
| Toiminnot | Brett dynamiskt omfång, Dag/Natt, HTTPS-kryptering, Ljudkomprimering, Maskering av integritet, PTZ, Rörelsedetektering, Stream med flera vyer, Videohanteringssystem, Vitbalans |
| Maali | |
| Kestävä kehitys | Stötdämpande |
| Tunkeutumissuojausluokitus | IP66, IP67 |
| Sisätiloissa Ulkona | Ulkona |
| Tulojännite | 10V DC, 20V AC, 24V AC, 28V DC |
| Luokka | Videovalvonta |
| Säilytystyyppi | Muistikortti |
| Linssin tyyppi | Moniteho |
| Suurin aukko | f/4 |
| Suurin tarkennuspituus | 150 mm |
| Suurin resoluutio | 1280x720 |
| Suurin videon resoluutio | 3712 x 2784 |
| Ympäristösertifikaatti | IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-6, IEC 60068-2-78, IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 60529 IP67, IEC/EN 62262 IK10, NEMA 250 Type 4X, NEMA TS 2 (2.2.7-2.2.9) |
| Ympäristöystävällinen | KYLLÄ |
| Yökuvaus | KYLLÄ |
| Yönäkötyyppi | Infraröd |
| Verkko RJ-45 | KYLLÄ |
| Optinen zoom | 30 kertaa |
| Tuoteryhmä | Q |
| Tuotteen nimi | AXIS Q1808-LE 150MM |
| Tuotesarja | Q18 |
| Tuotetyyppi | Fasta kameror |
| Näkökenttä | Horisontell, Vertikal |
| TAA-yhteensopiva | KYLLÄ |
| Todellinen resoluutio | 2 MP |
| Videon resoluutio | 1280x720 |
| Paino | 3.2kg |
| Maksimi käyttölämpötila | 60 °C |
| Bländare | f/4.0 |
| Sertifiointi ja standardit | ONVIF G, ONVIF M, ONVIF S, ONVIF T |
| Etäpalvelu | KYLLÄ |
| Törmäyssuojausluokitus | IK08, IK10 |
| Nopein suljinnopeus | 1/45500 sekund |
| Mukana objektiivi | KYLLÄ |
| Hitain suljinnopeus | 2 sekunder |
| Maksimikuvanopeus | 60 fps |
| Max effektförbrukning | 51W |
| Max. kosteus käytössä | 1 |
| Minun keskittymispituuteni | 50mm |
| Vähimmäislämpötila käytössä | -40 °C |
| Vähimmäisvalaistus | 0 luksia |
| Minneskort som stöds | KYLLÄ |
| Yönäköetäisyys | 120 m |
| Tuotemalli | Q1808-LE |
| RoHS-yhteensopiva | Yhteensopiva |
| Power over Ethernet PoE | KYLLÄ |
| Stödda nätverksprotokoll | IPv6 USGv6, NIST SP500-267 |
| Valmistaja | Axis Communications |
| Valmistajan osanumero | 02508-001 |
| Valmistajan verkko-osoite | |
| Valmistusmaa | PL |
| Tavaramerkki | Axis Communications |
| Videoformaatti | H.264, H.265, MJPEG, MPEG-4 |
AXIS Q1808-LE 10MP luotivalvontakamera, 32x zoom, objektiivi 50-150 mm
🟡 Valmistettu tilauksesta - Toimitusaika vaihtelee
AXIS Q1808-LE 10MP luotivalvontakamera, 32x zoom, objektiivi 50-150 mm
Tuotenumero: 02508-001
GTIN-koodi: 7331021078512
31160,00 kr
Tutustu myös
-
Axis bullet -kamerat
AXIS P1487-LE P14-sarjan 5 megapikselin ulkokäyttöön tarkoitettu IP-kamera, 3–9 mm:n varifokaalisella objektiivilla, tekoälyllä, OptimizedIR
Axis bullet -kameratAXIS P1487-LE P14-sarjan 5 megapikselin ulkokäyttöön tarkoitettu IP-kamera, 3–9 mm:n varifokaalisella objektiivilla, tekoälyllä, OptimizedIR
AXIS P1487-LE P14 -sarjan 5 megapikselin ulkokäyttöön tarkoitettu IP-bullet-kamera, 3–9 mm:n varifokaalobjektiivi, tekoälyllä toimiva, optimoitu infrapuna
Tuotenumero: 03183-00111924,00 kr -
Axis bullet -kamerat
AXIS P1455-LE P14 -sarja, WDR IP66 2MP 9 mm:n kiinteällä objektiivilla varustettu IP-bullet-kamera, valkoinen
Axis bullet -kameratAXIS P1455-LE P14 -sarja, WDR IP66 2MP 9 mm:n kiinteällä objektiivilla varustettu IP-bullet-kamera, valkoinen
Varumärke: AXISAXIS P1455-LE on monipuolinen 2 megapikselin bullet-kamera, jossa on 9 mm:n kiinteä objektiivi.
Lightfinder 2.0:n, Forensic WDR:n ja jopa 40 metrin infrapunavalaistuksen ansiosta se varmistaa erinomaisen kuvanlaadun kaikissa valaistusolosuhteissa.
Kamerassa on tekoälyanalytiikka ja IP66/IP67-suojaus luotettavaa ulkovalvontaa varten.
Tuotenumero: 01997-0017907,00 kr -
Axis bullet -kamerat
AXIS P1468-XLE 8MP Zipstream -räjähdyssuojattu IP-luotikamera, 6–13 mm:n varifokaalobjektiivi, IR 40M, IP67, musta
Axis bullet -kameratAXIS P1468-XLE 8MP Zipstream -räjähdyssuojattu IP-luotikamera, 6–13 mm:n varifokaalobjektiivi, IR 40M, IP67, musta
AXIS P1468-XLE 8MP Zipstream -räjähdyssuojattu IP-luotikamera, 6–13 mm:n varifokaalobjektiivi, IR 40M, IP67, musta
Tuotenumero: 02534-00139784,00 kr -
Axis bullet -kamerat
AXIS P1485-LE P14-serien 2MP IP-kamera för utomhusbruk, 10-28 mm teleobjektiv, AI-driven, OptimizedIR
Axis bullet -kameratAXIS P1485-LE P14-serien 2MP IP-kamera för utomhusbruk, 10-28 mm teleobjektiv, AI-driven, OptimizedIR
AXIS P1485-LE P14 -sarjan 2 megapikselin ulkokäyttöön tarkoitettu IP-kuulakamera, 10–28 mm:n teleobjektiivi, tekoälyllä toimiva, optimoitu infrapuna
SKU: 03182-00111261,00 kr -
Axis bullet -kamerat
AXIS P1488-LE P14-serien 8MP IP-kamera för utomhusbruk, 5,9-13,8 mm varifokalt objektiv, AI-driven, optimerad IR
Axis bullet -kameratAXIS P1488-LE P14-serien 8MP IP-kamera för utomhusbruk, 5,9-13,8 mm varifokalt objektiv, AI-driven, optimerad IR
AXIS P1488-LE P14 -sarjan 8 megapikselin ulkokäyttöön tarkoitettu IP-bullet-kamera, 5,9–13,8 mm:n varifokaalisella linssillä, tekoälyllä toimivalla ja optimoidulla infrapunalla
SKU: 03184-00114577,00 kr -
Axis bullet -kamerat
AXIS M2036-LE M20-serien, 4MP Zipstream IP Bullet-kamera, 2,4 mm fast objektiv, IR 20M, IP66, svart
Axis bullet -kameratAXIS M2036-LE M20-serien, 4MP Zipstream IP Bullet-kamera, 2,4 mm fast objektiv, IR 20M, IP66, svart
AXIS M2036-LE M20 -sarja, 4MP Zipstream IP -bullet-kamera, 2,4 mm:n kiinteä objektiivi, IR 20M, IP66, musta
SKU: 02134-0015689,00 kr -
Axis bullet -kamerat
AXIS P1465-LE P14 -sarja, 2 megapikselin Zipstream IP -bullet-kamera, 9 mm:n objektiivi, IR 40M, IP67, valkoinen
Axis bullet -kameratAXIS P1465-LE P14 -sarja, 2 megapikselin Zipstream IP -bullet-kamera, 9 mm:n objektiivi, IR 40M, IP67, valkoinen
AXIS P1465-LE P14 -sarja, 2 megapikselin Zipstream IP -bullet-kamera, 9 mm:n objektiivi, IR 40M, IP67, valkoinen
Tuotenumero: 02339-0019885,00 kr -
Axis bullet -kamerat
AXIS M2035-LE M20-serien, 2MP Zipstream IP Bullet-kamera med Deep Learning, 3,2 mm objektiv, IR 20M, IP67, vit
Axis bullet -kameratAXIS M2035-LE M20-serien, 2MP Zipstream IP Bullet-kamera med Deep Learning, 3,2 mm objektiv, IR 20M, IP67, vit
AXIS M2035-LE M20 -sarja, 2 megapikselin Zipstream IP -bullet-kamera syväoppimisella, 3,2 mm:n objektiivi, IR 20M, IP67, valkoinen
SKU: 02124-0015026,00 kr
















