| Yhteystekniikka | Langallinen |
|---|---|
| Rajoitettu takuu | Ei julkistettu |
| Kuvakennon tyyppi | CMOS |
| Laaja dynaaminen alue | KYLLÄ |
| Sertifikaatit | CISPR 32 luokka A, CISPR 35, EN 50121-4, EN 55032 luokka A, EN 55035, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC osa 15 alaosa B luokka A, ICES-3(A)/NMB-3(A), IEC 62236-4, RCM AS/NZS CISPR 32 luokka A |
| Halkaisija | 132 mm |
| Polttoväli | 6,2–12,9 mm |
| Muototekijä | Luoti |
| Toiminnot | Laaja dynaaminen alue, päivä/yö, ajoneuvon tunnistus, äänen tunnistus, ihmisten tunnistus, iskuntunnistus, sisäänrakennettu infrapuna-LED, PTZ, liiketunnistus, SD-kortti paikalliseen tallennukseen, videonhallintajärjestelmä |
| Maali | |
| Kestävä kehitys | Iskunvaimennus, Säänkestävyys |
| Tunkeutumissuojausluokitus | IP66, IP67 |
| Sisätiloissa Ulkona | Ulkona |
| Tallennusmuoto | 4K |
| Tulojännite | 28 V tasavirta |
| Luokka | Videovalvonta |
| Säilytystyyppi | Muistikortti |
| Linssin tyyppi | Moniteho |
| Suurin aukko | f/1.6 |
| Suurin tarkennuspituus | 12,90 mm |
| Suurin resoluutio | 1280x720 |
| Suurin videon resoluutio | 3840x2160 |
| Ympäristösertifikaatti | IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-6, IEC 60068-2-78, IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 60529 IP67, IEC/EN 62262 IK10, ISO 21207 (menetelmä B), NEMA 250 tyyppi 4X |
| Ympäristöystävällinen | KYLLÄ |
| Aukon | f/2.9 |
| Asennustyyppi | Kulmakiinnitys, Putkikiinnitys, Pylväskiinnitys |
| Yökuvaus | KYLLÄ |
| Yönäkötyyppi | Infrapuna |
| Verkko RJ-45 | KYLLÄ |
| Optinen zoom | 2 kertaa |
| Tuoteryhmä | P |
| Tuotteen nimi | AXIS P1468-XLE |
| Tuotesarja | P14 |
| Tuotetyyppi | Räjähdyssuojatut kamerat |
| Näkökenttä | Vaakasuora, pystysuora |
| TAA-yhteensopiva | KYLLÄ |
| Todellinen resoluutio | 8 MP |
| Videon resoluutio | 1280x720 |
| Paino | 1,3 kg |
| Maksimi käyttölämpötila | 60 °C |
| Aukko | f/1.6-2.9 |
| Sertifiointi ja standardit | ONVIF G, ONVIF M, ONVIF S, ONVIF T |
| Etäpalvelu | KYLLÄ |
| Törmäyssuojausluokitus | IK10 |
| Nopein suljinnopeus | 1/66500 sekuntia |
| Mukana objektiivi | KYLLÄ |
| Hitain suljinnopeus | 2 sekuntia |
| Maksimikuvanopeus | 60 fps |
| Maksimaalinen virrankulutus | 13W |
| Max. kosteus käytössä | 1 |
| Minun keskittymispituuteni | 6,2 mm |
| Vähimmäislämpötila käytössä | -40 °C |
| Vähimmäisvalaistus | 0 luksia |
| Tuetut muistikortit | KYLLÄ |
| Yönäköetäisyys | 40 metriä |
| Tuotemalli | P1468-XLE |
| RoHS-yhteensopiva | Yhteensopiva |
| Power over Ethernet PoE | KYLLÄ |
| Tuetut verkkoprotokollat | IPv6 USGv6, NIST SP500-267 |
| Valmistaja | Axis Communications |
| Valmistajan osanumero | 02534-001 |
| Valmistajan verkko-osoite | |
| Valmistusmaa | PL |
| Tavaramerkki | Axis Communications |
| Videoformaatti | H.264, H.264B, H.264B (MPEG-4 osa 10/AVC), H.264H, H.264H (MPEG-4 osa 10/AVC), H.264M, H.264M (MPEG-4 osa 10/AVC), H.265, H.265 (MPEG-H osa 2/HEVC), H.265B, H.265H, H.265M, Motion JPEG, Zipstream |
| Merkki/merkki |
AXIS Q1806-LE 4MP ulkokäyttöön tarkoitettu bullet-kamera, 90 FPS, 32x zoom, päivä-/yökäyttö, IR-LEDit
Merkki: AXIS
Tuotenumero: 02506-001
24 012 kr