| Begränsad garanti | 5 år |
|---|---|
| Bildsensortyp | CMOS |
| Brett dynamiskt omfång | JA |
| Fokuslängd | 4.4-14.6mm |
| Formfaktor | Kupol |
| Ingress Protection Rating | IP54 |
| Inspänning | 12V DC |
| Kategori | Videoövervakning |
| Max bländare | f/3.65 |
| Max fokuslängd | 14.6 mm |
| Miljöcertifiering | REACH, RoHS |
| Miljövänlig | JA |
| Min bländare | f/1.65 |
| Nattseende | JA |
| Nattseende typ | Infraröd |
| Synfält | Horisontell, Vertikal |
| Verklig upplösning | 8MP |
| Maximal drifttemperatur | 50°C |
| CE-märkning | JA |
| Impact Protection Rating | IK10 |
| Kortast slutartid | 1/66500 sekund |
| Längsta slutartid | 2 sekunder |
| Max bildhastighet | 30 fps |
| Max. luftfuktighet i drift | 0.95 |
| Min fokuslängd | 4.4 mm |
| Min. temperatur i drift | 0°C |
| Minimum belysning | 0.11lux, 0lux |
| Nattseende avstånd | 40 m |
| RoHS-kompatibel | Kompatibel |
| Tillverkarens art.nr | 03154-001 |
| Varumärke | Axis Communications |
| Video format | H.264, H.265, MJPEG |

10 598 kr




