| Anvendelsesområde | Utomhus, Övervakningskamera |
|---|---|
| Begrænset garanti | Ikke oplyst |
| Billedsensortype | CMOS |
| Bredde | 115 mm |
| Bredt dynamisk område | JA |
| Certificeringer | ECE R10 rev.06, EN 50121-3-2, EN 50121-4, EN 50498, EN 55032 Class B, EN 55035, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC Part 15 Subpart B Class B, ICES-3(B)/NMB-3(B), IEC 62236-4, KS C 9832 Class B, KS C 9835, RCM AS/NZS CISPR 32 Class B, VCCI Class B |
| Dybde | 130 mm |
| Brændvidde | 2,8 mm |
| Farve | |
| Emballagetype | Emballage |
| Højde | 73 mm |
| Indtrængningsbeskyttelsesklassificering | IP66, IP67, IP6K9K |
| IndendørsUdendørs | Uden for |
| Kategori | Videoovervågning |
| Kompatibilitet | AXIS huvudenhet: |
| Mængde | 1 |
| Objektivfatningstype | M12 |
| Maksimal blænde | f/2 |
| Maksimal videoopløsning | 1920 x 1200 |
| Miljøcertificering | EN 50155 Class OT4/ST2 (2007: Class TX), IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-64, IEC 60721-3-5 Class 5M3 (Vibration, Shock), IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 60529 IP67, IEC/EN 62262 IK10, ISO 20653 IP6K9K, NEMA 250 Type 4X |
| Nattesyn | JA |
| Produktgruppe | F |
| Produktnavn | AXIS F4105-LRE |
| Produktserie | F |
| Produkttype | Sensorenheter |
| Synsfelt | Horisontell, Vertikal |
| Vægt | 300 g |
| Maksimal driftstemperatur | 55°C |
| Bländare | f/2.0 |
| Klassificering af stødbeskyttelse | IK10 |
| Maksimal billedhastighed | 60 fps |
| Min. driftstemperatur | -30°C |
| Minimumsbelysning | 0.3 lux |
| Produktmodel | F4105-LRE |
| RoHS-kompatibel | Kompatibel |
| Fabrikant | Axis Communications |
| Producentens varenummer | 02364-001 |
| Producentens hjemmesideadresse | |
| Fremstillingsland | TW |
| Varemærke | Axis Communications |
Relaterede varer
-
Axis dome-kameraer
AXIS M4216-V M42-serien 4MP Zipstream IP-domekamera 3-6 mm variabelt brændviddeobjektiv IP42 hvid
Axis dome-kameraerAXIS M4216-V M42-serien 4MP Zipstream IP-domekamera 3-6 mm variabelt brændviddeobjektiv IP42 hvid
Varumärke: AXISKompakt indendørs dome med 3-6 mm varifokal linse og fjernbetjent zoom/fokus. 4MP sensor med WDR og Lightfinder for gode billeder under alle lysforhold.
Indbygget AI-processor til dybdegående læringsanalyse med person- og køretøjsdetektion.
HDMI-udgang til lokal billedvisning, IP42/IK08-beskyttelse. Perfekt til butikker, kontorer og offentlige miljøer.
Varenummer: 02112-0016352,00 kr. -
Axis dome-kameraer
AXIS M4228-LVE M42-serien 8MP udendørs IP-kamera, WDR, optimeret IR, 3,2-7,2 mm variabel brændvidde
Axis dome-kameraerAXIS M4228-LVE M42-serien 8MP udendørs IP-kamera, WDR, optimeret IR, 3,2-7,2 mm variabel brændvidde
AXIS M4228-LVE M42-serien 8MP udendørs dome IP-kamera, WDR, optimeret IR, 3,2-7,2 mm variabelt brændviddeobjektiv
Varenummer: 02816-00111204,00 kr. -
Axis dome-kameraer
AXIS M4218-LV 8MP Dome-kamera, 3,5-6,6 mm variabelt brændviddeobjektiv, optimeret IR, DLPU, hvid
Axis dome-kameraerAXIS M4218-LV 8MP Dome-kamera, 3,5-6,6 mm variabelt brændviddeobjektiv, optimeret IR, DLPU, hvid
AXIS M4218-LV 8MP Dome-kamera, 3,5-6,6 mm variabelt brændviddeobjektiv, optimeret IR, DLPU, hvid
Varenummer: 02679-0017413,00 kr. -
Axis dome-kameraer
AXIS F4105-LRE F-serien diskret IP-domekamera, 2,8 mm linse, IR 10M, IP67, hvid, 8-pak
Axis dome-kameraerAXIS F4105-LRE F-serien diskret IP-domekamera, 2,8 mm linse, IR 10M, IP67, hvid, 8-pak
AXIS F4105-LRE F-serien, diskret IP-domekamera, 2,8 mm linse, IR 10M, IP67, hvid, 8-pak
Varenummer: 02364-02133694,00 kr.















