| Anvendelsesområde | Udendørs, Overvågningskamera |
|---|---|
| Begrænset garanti | Ikke oplyst |
| Billedsensortype | CMOS |
| Bredde | 115 mm |
| Bredt dynamisk område | JA |
| Certificeringer | ECE R10 rev.06, EN 50121-3-2, EN 50121-4, EN 50498, EN 55032 Klasse B, EN 55035, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC Del 15 Underdel B Klasse B, ICES-3(B)/NMB-3(B), IEC 62236-4, KS C 9832 Klasse B, KS C 9835, RCM AS/NZS CISPR 32 Klasse B, VCCI Klasse B |
| Dybde | 130 mm |
| Brændvidde | 2,8 mm |
| Farve | |
| Emballagetype | Emballage |
| Højde | 73 mm |
| Indtrængningsbeskyttelsesklassificering | IP66, IP67, IP6K9K |
| IndendørsUdendørs | Uden for |
| Kategori | Videoovervågning |
| Kompatibilitet | AXIS hovedenhed: |
| Mængde | 1 |
| Objektivfatningstype | M12 |
| Maksimal blænde | f/2 |
| Maksimal videoopløsning | 1920x1200 |
| Miljøcertificering | EN 50155 Klasse OT4/ST2 (2007: Klasse TX), IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-64, IEC 60721-3-5 Klasse 5M3 (Vibration, Stød), IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 60529 IP67, IEC/EN 62262 IK10, ISO 20653 IP6K9K, NEMA 250 Type 4X |
| Nattesyn | JA |
| Produktgruppe | F |
| Produktnavn | AXIS F4105-LRE |
| Produktserie | F |
| Produkttype | Sensorenheder |
| Synsfelt | Vandret, lodret |
| Vægt | 300 g |
| Maksimal driftstemperatur | 55°C |
| Blænde | f/2.0 |
| Klassificering af stødbeskyttelse | IK10 |
| Maksimal billedhastighed | 60 fps |
| Min. driftstemperatur | -30°C |
| Minimumsbelysning | 0,3 lux |
| Produktmodel | F4105-LRE |
| RoHS-kompatibel | Kompatibel |
| Fabrikant | Axis Communications |
| Producentens varenummer | 02364-001 |
| Producentens hjemmesideadresse | |
| Fremstillingsland | TW |
| Varemærke | Axis Communications |
| Mærke/fabrikat |
AXIS M3125-LVE 2MP IP-kamera med indbygget IR, fast 110° betragtningsvinkel, sort
Mærke: AXIS
Varenummer: 02917-001
5 758 kr.
