| Forbindelsesteknologi | Kablet |
|---|---|
| Begrænset garanti | Ikke oplyst |
| Billedsensortype | CMOS |
| Bredt dynamisk område | JA |
| Certificeringer | CISPR 32 Class A, CISPR 35, EN 50121-4, EN 55024, EN 55032 Class A, EN 55035, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC Part 15 Subpart B Class A, ICES-3(A)/NMB-3(A), IEC 62236-4, KC KN32 Class A, KS C 9832 Class A, KS C 9835, RCM AS/NZS CISPR 32 Class A, VCCI Class A |
| Diameter | 183 mm |
| Dybde | 385 mm |
| Brændvidde | 12-48mm |
| Formfaktor | Kugle |
| Funktioner | Bra täckning i vida, öppna områden, Pålitlig och robust, Utmärkt detaljåtergivning på stora avstånd, Utmärkta kriminaltekniska detaljer och kraftfull prestanda |
| Farve | |
| Emballagetype | Låda |
| Bæredygtighed | Stötdämpande |
| Indtrængningsbeskyttelsesklassificering | IP66, IP67 |
| IndendørsUdendørs | Uden for |
| Indgangsspænding | 10V DC, 20V AC, 24V AC, 28V DC |
| Kategori | Videoovervågning |
| Lagringstype | Hukommelseskort |
| Linse type | Varifokal |
| Maksimal blænde | f/4 |
| Maksimal brændvidde | 48 mm |
| Maksimal opløsning | 1280x720 |
| Maksimal videoopløsning | 3712 x 2784 |
| Miljøcertificering | IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-6, IEC 60068-2-78, IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 60529 IP67, IEC/EN 62262 IK10, NEMA 250 Type 4X, NEMA TS 2 (2.2.7-2.2.9) |
| Miljøvenligt | JA |
| Monteringstype | Hörnmontering, Rörledningsfäste, Stolpmontering |
| Nattesyn | JA |
| Nattesynstype | Infraröd |
| Netværk RJ-45 | JA |
| Optisk zoom | 3x, 4x |
| Pakkens indhold | KabelpackningarKameraKontaktskyddInstallationsguideÄgarautentiseringsnyckelRJ45-kabelTerminalblockkontakt |
| Produktgruppe | Q |
| Produktnavn | AXIS Q1808-LE |
| Produktserie | Q18 |
| Produkttype | Fasta kameror |
| Synsfelt | Horisontell, Vertikal |
| TAA-kompatibel | JA |
| Ægte opløsning | 10MP |
| Videoopløsning | 1280x720 |
| Vægt | 32000g |
| Maksimal driftstemperatur | 60°C |
| Bländare | f/1.7- 4.0 |
| Certificering og standarder | ONVIF G, ONVIF M, ONVIF S, ONVIF T |
| Fjernbetjening | JA |
| Klassificering af stødbeskyttelse | IK08, IK10 |
| Hurtigste lukkertid | 1/45500s |
| Linse inkluderet | JA |
| Længste lukkertid | 2 sekunder |
| Maksimal billedhastighed | 60 fps |
| Max effektförbrukning | 51W |
| Maks. luftfugtighed under drift | 5-95% |
| Min brændvidde | 12mm |
| Min. driftstemperatur | -40°C |
| Minimumsbelysning | 0 lux |
| Minneskort som stöds | JA |
| Nattesynsafstand | 120 m |
| Produktmodel | Q1808-LE |
| RoHS-kompatibel | Kompatibel |
| Strøm via Ethernet (PoE) | JA |
| Stödda nätverksprotokoll | IPv6 USGv6, NIST SP500-267 |
| Fabrikant | Axis Communications |
| Producentens varenummer | 02507-001 |
| Producentens hjemmesideadresse | |
| Fremstillingsland | PL |
| Varemærke | Axis Communications |
| Videoformat | H.264, H.265, JPEG, MPEG-4, MPEG-H |
AXIS Q1808-LE 10MP Bullet-overvågningskamera, 32x zoom, objektiv 12-48 mm
🟡 Lavet på bestilling - Leveringstiden varierer
AXIS Q1808-LE 10MP Bullet-overvågningskamera, 32x zoom, objektiv 12-48 mm
Varenummer: 02507-001
GTIN: 7331021078505
27180,00 kr.
Relaterede varer
-
Axis bullet-kameraer
AXIS P1487-LE P14-serien 5MP udendørs IP-kamera, 3-9 mm varifokal linse, AI-drevet, optimeret IR
Axis bullet-kameraerAXIS P1487-LE P14-serien 5MP udendørs IP-kamera, 3-9 mm varifokal linse, AI-drevet, optimeret IR
AXIS P1487-LE P14-serien 5MP udendørs bullet IP-kamera, 3-9 mm varifokal linse, AI-drevet, optimeret IR
Varenummer: 03183-00111924,00 kr. -
Axis bullet-kameraer
AXIS M2035-LE M20-serien, 2MP Zipstream IP Bullet-kamera med Deep Learning, 3,2 mm objektiv, IR 20M, IP67, vit
Axis bullet-kameraerAXIS M2035-LE M20-serien, 2MP Zipstream IP Bullet-kamera med Deep Learning, 3,2 mm objektiv, IR 20M, IP67, vit
AXIS M2035-LE M20-serien, 2MP Zipstream IP Bullet-kamera med Deep Learning, 3,2 mm linse, IR 20M, IP67, hvid
SKU: 02124-0015026,00 kr. -
Axis bullet-kameraer
AXIS M2036-LE M20-serien 4MP Zipstream IP Bullet-kamera 2,4 mm fast linse IR 20M IP66 sort
Axis bullet-kameraerAXIS M2036-LE M20-serien 4MP Zipstream IP Bullet-kamera 2,4 mm fast linse IR 20M IP66 sort
AXIS M2036-LE M20-serien, 4MP Zipstream IP Bullet-kamera, 2,4 mm fast linse, IR 20M, IP66, sort
Varenummer: 02134-0015689,00 kr. -
Axis bullet-kameraer
AXIS P1455-LE P14-serien, WDR IP66 2MP 9mm IP Bullet-kamera med fast linse, hvid
Axis bullet-kameraerAXIS P1455-LE P14-serien, WDR IP66 2MP 9mm IP Bullet-kamera med fast linse, hvid
Varumärke: AXISAXIS P1455-LE er et alsidigt 2MP bullet-kamera med et 9 mm fast objektiv.
Med Lightfinder 2.0, Forensic WDR og IR-belysning op til 40 m sikrer den fremragende billedkvalitet under alle lysforhold.
Kameraet har AI-analyse og IP66/IP67-beskyttelse for pålidelig udendørsovervågning.
Varenummer: 01997-0017907,00 kr. -
Axis bullet-kameraer
AXIS P1488-LE P14-serien 8MP udendørs IP-kamera, 5,9-13,8 mm varifokal linse, AI-drevet, optimeret IR
Axis bullet-kameraerAXIS P1488-LE P14-serien 8MP udendørs IP-kamera, 5,9-13,8 mm varifokal linse, AI-drevet, optimeret IR
AXIS P1488-LE P14-serien 8MP udendørs bullet IP-kamera, 5,9-13,8 mm varifokal linse, AI-drevet, optimeret IR
Varenummer: 03184-00114577,00 kr.
















