| Forbindelsesteknologi | Kablet |
|---|---|
| Begrænset garanti | Ikke oplyst |
| Billedsensortype | CMOS |
| Bredde | 155 mm |
| Bredt dynamisk område | JA |
| Certificeringer | CISPR 32 Klasse A, CISPR 35, EN 50121-4, EN 55032 Klasse A, EN 55035, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC Del 15 Underdel B Klasse A, ICES-3(A)/NMB-3(A), IEC 62236-4, KS C 9832 Klasse A, KS C 9835, RCM AS/NZS CISPR 32 Klasse A, VCCI Klasse A |
| Brændvidde | 7-138 mm |
| Formfaktor | Kugle |
| Bæredygtighed | Stødabsorberende |
| Højde | 155 mm |
| Indtrængningsbeskyttelsesklassificering | IP66 |
| IndendørsUdendørs | Uden for |
| Indgangsspænding | 10-28V DC, 20-24V DC |
| Kategori | Videoovervågning |
| Lagringstype | Hukommelseskort |
| Linse type | Varifokal |
| Længde | 464 mm |
| Maksimal brændvidde | 138 mm |
| Maksimal videoopløsning | 1920 x 1080 |
| Miljøcertificering | IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-6, IEC 60068-2-78, IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 62262 IK10, NEMA 250 Type 4X |
| Miljøvenligt | JA |
| Min blændeåbning | f/1.5 |
| Nattesyn | JA |
| Nattesynstype | Infrarød (IR) |
| Netværk RJ-45 | JA |
| Pakkens indhold | KabelpakningerDæksel til kamerastikInstallationsvejledningEjergodkendelsesnøgleRJ45-kabelTerminalblokstik |
| Produktgruppe | Q |
| Produktnavn | AXIS Q1800-LE |
| Produktserie | Q18 |
| Produkttype | Faste kameraer |
| Synsfelt | Vandret, lodret |
| TAA-kompatibel | JA |
| Videoopløsning | 1920 x 1080 |
| Vægt | 3200 g |
| Maksimal driftstemperatur | 60°C |
| Blænde | f/1.5-4.0 |
| Certificering og standarder | ONVIF G, ONVIF M, ONVIF S, ONVIF T |
| Klassificering af stødbeskyttelse | IK08, IK10 |
| Hurtigste lukkertid | 1/111000s |
| Linse inkluderet | JA |
| Længste lukkertid | 2 sekunder |
| Maksimal billedhastighed | 90 fps |
| Maks. strømforbrug | 51W |
| Maks. luftfugtighed under drift | 10-85% |
| Min brændvidde | 7 mm |
| Min. driftstemperatur | -40°C |
| Minimumsbelysning | 0 lux |
| Understøttede hukommelseskort | JA |
| Nattesynsafstand | 100 meter |
| Produktmodel | 03107-001 |
| RoHS-kompatibel | Uden for rækkevidde |
| Strøm via Ethernet (PoE) | JA |
| Understøttede netværksprotokoller | IPv6 USGv6, NIST SP500-267 |
| Fabrikant | Axis Communications |
| Producentens varenummer | 03107-001 |
| Producentens hjemmesideadresse | |
| Fremstillingsland | PL |
| Varemærke | Axis Communications |
| Videoformat | H.264, H.265 |
| Mærke/fabrikat |
AXIS P1485-LE P14-serien 2MP udendørs IP-kamera, 10-28 mm teleobjektiv, AI-drevet, optimeret IR
Mærke: AXIS
Varenummer: 03182-001
12 066 kr.