| Forbindelsesteknologi | Kablet |
|---|---|
| Begrænset garanti | 5 år |
| Billedsensortype | CMOS |
| Bredt dynamisk område | JA |
| Certificeringer | CISPR 24, CISPR 35, EAC, EN 55032 Klasse A, EN 55035, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC Del 15 Underdel B Klasse A, ICES-3(A)/NMB-3(A), KC KN32 Klasse A, KC KN35, RCM AS/NZS CISPR 32 Klasse A, VCCI Klasse A |
| Brændvidde | 3,2 mm |
| Formfaktor | Kugle |
| Farve | |
| Bæredygtighed | Støvtæt, stødsikker, vandtæt |
| Indtrængningsbeskyttelsesklassificering | IP66, IP67 |
| IndendørsUdendørs | Uden for |
| Optagelsesformat | Fuld HD |
| Kategori | Videoovervågning |
| Linse type | Zoom |
| Maksimal opløsning | 1280x720 |
| Maksimal videoopløsning | 1920 x 1080 |
| Miljøcertificering | IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-6, IEC 60068-2-78, IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 60529 IP67, IEC/EN 62262 IK08 |
| Monteringstype | Loftmontering, vægmontering |
| Nattesyn | JA |
| Netværk RJ-45 | JA |
| Produktgruppe | M |
| Produktnavn | AXIS M2035-LE |
| Produktserie | M20 |
| Produkttype | Faste kameraer |
| Synsfelt | Vandret, lodret |
| TAA-kompatibel | ingen |
| Ægte opløsning | 2 MP |
| Videoopløsning | 1280x720 |
| Vægt | 0,7 kg |
| Maksimal driftstemperatur | 50°C |
| Blænde | f/1.4 |
| Certificering og standarder | ONVIF G, ONVIF M, ONVIF S, ONVIF T |
| Fjernbetjening | JA |
| Klassificering af stødbeskyttelse | IK08 |
| Maksimal billedhastighed | 30 fps |
| Maks. strømforbrug | 13W |
| Min. driftstemperatur | -30°C |
| Minimumsbelysning | 0 lux |
| Understøttede hukommelseskort | JA |
| Produktmodel | M2035-LE |
| RoHS-kompatibel | Kompatibel |
| Strøm via Ethernet (PoE) | JA |
| Understøttede netværksprotokoller | IPv6 USGv6, NIST SP500-267 |
| Fabrikant | Axis Communications |
| Producentens varenummer | 02124-001 |
| Producentens hjemmesideadresse | |
| Fremstillingsland | TH |
| Varemærke | Axis Communications |
| Videoformat | H.264, H.265 |
| Mærke/fabrikat |
AXIS P1465-LE P14-serien, 2MP Zipstream IP Bullet-kamera, 9 mm linse, IR 40M, IP67, hvid
Mærke: AXIS
Varenummer: 02339-001
9 885 kr.