| Begränsad garanti | 3 år |
|---|---|
| Bildsensortyp | CMOS |
| Brett dynamiskt omfång | JA |
| Certifieringar | CISPR 32 Class A, ECE R10 rev.06, EN 50121-3-2, EN 50121-4, EN 50498, EN 55032 Class A, EN 55035, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC Part 15 Subpart B Class A, ICES-3(A)/NMB-3(A), IEC 62236-4, KS C 9832 Class A, KS C 9835, VCCI Class A |
| Fokuslängd | 1.56mm |
| Formfaktor | Kupol |
| Färg | |
| Hållbarhet | Vandalresistent |
| Ingress Protection Rating | IP66 |
| Inomhusutomhus | Utomhus |
| Kategori | Videoövervakning |
| Lagrings typ | Minneskort |
| Max fokuslängd | 1.56 mm |
| Maximal videoupplösning | 2016 x 2016 |
| Miljöcertifiering | EN 50155 Class OT2/ST2 (2007: Class TX), IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-30, IEC 60068-2-64, IEC 60721-3-5 Class 5M3 (Vibration, Shock), IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 60529 IP67, IEC/EN 61373 Category 1 Class B, IEC/EN 62262 IK10, NEMA 250 Type 4X, NEMA TS 2 (2.2.7-2.2.9) |
| Nattseende | JA |
| Produktgrupp | M |
| Produktnamn | AXIS M3057-PLR Mk II DOME-KAMERA |
| Produktserie | M30 |
| Produkttyp | Fasta kupolkameror |
| Synfält | Horisontell, Vertikal |
| Verklig upplösning | 6MP |
| Maximal drifttemperatur | 55°C |
| Bländare | f/2.0 |
| CE-märkning | JA |
| Certifiering och standarder | ONVIF G, ONVIF M, ONVIF S, ONVIF T |
| Impact Protection Rating | IK10 |
| Max bildhastighet | 60 fps |
| Max effektförbrukning | 12W |
| Min. temperatur i drift | -40°C |
| Minimum belysning | 0 lux |
| Minneskort som stöds | JA |
| Produktmodell | M3057-Plr Mk Ii |
| RoHS-kompatibel | Kompatibel |
| Strömförsörjning via Ethernet PoE | JA |
| Stödda nätverksprotokoll | IPv6 USGv6, NIST SP500-267 |
| Tillverkare | Axis Communications |
| Tillverkarens art.nr | 02457-001 |
| Tillverkarens Webbadress | |
| Tillverkningsland | JP |
| Varumärke | Axis Communications |
| Varumärke/Fabrikat |
AXIS M4216-V M42-serien, 4MP Zipstream IP Dome-kamera, 3-6 mm varifokalt objektiv, IP42, vit
Varumärke: AXIS
SKU: 02112-001
6 966 kr