| Begränsad garanti | 5 år |
|---|---|
| Bildsensortyp | CMOS |
| Brett dynamiskt omfång | JA |
| Fokuslängd | 3-8.5mm |
| Formfaktor | Kupol |
| Ingress Protection Rating | IP54 |
| Inspänning | 12V DC |
| Kategori | Videoövervakning |
| Max bländare | f/2.58 |
| Max fokuslängd | 8.5 mm |
| Miljöcertifiering | REACH, RoHS |
| Miljövänlig | JA |
| Min bländare | f/1.38 |
| Nattseende | JA |
| Nattseende typ | Infraröd |
| Synfält | Horisontell, Vertikal |
| Verklig upplösning | 5MP |
| Maximal drifttemperatur | 50°C |
| CE-märkning | JA |
| Impact Protection Rating | IK10 |
| Kortast slutartid | 1/30500 sekund |
| Längsta slutartid | 2 sekunder |
| Max bildhastighet | 30 fps |
| Max. luftfuktighet i drift | 0.95 |
| Min fokuslängd | 3 mm |
| Min. temperatur i drift | 0°C |
| Minimum belysning | 0.10lux, 0lux |
| Nattseende avstånd | 40 m |
| RoHS-kompatibel | Kompatibel |
| Tillverkarens art.nr | 03152-001 |
| Varumärke | Axis Communications |
| Video format | H.264, H.265, MJPEG |
| Varumärke/Fabrikat |
AXIS P3275-LVE 2MP Dome-kamera för utomhusbruk med AI Analytics, 10 mm objektiv
Varumärke: AXIS
SKU: 03150-001
11 396 kr