| Begrænset garanti | Ikke oplyst |
|---|---|
| Billedsensortype | CMOS |
| Bredt dynamisk område | JA |
| Certificeringer | EN 55024, EN 55032 Klasse A, EN 55035, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC Del 15 Underdel B Klasse A, ICES(A)/NMB(A), KC KN32 Klasse A, KC KN35, RCM AS/NZS CISPR 32 Klasse A, VCCI Klasse A |
| Diameter | 101 mm |
| Brændvidde | 2,9 mm |
| Formfaktor | Kuppel |
| Farve | |
| Bæredygtighed | Vandalsikker |
| Indtrængningsbeskyttelsesklassificering | IP66 |
| IndendørsUdendørs | Uden for |
| Kategori | Videoovervågning |
| Lagringstype | Hukommelseskort |
| Objektivfatningstype | M12 |
| Linse type | Fast |
| Maksimal blænde | f/2 |
| Maksimal brændvidde | 2,9 mm |
| Maksimal videoopløsning | 1920 x 1080 |
| Miljøcertificering | IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-6, IEC 60068-2-78, IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 62262 IK08, NEMA 250 Type 4X |
| Miljøvenligt | JA |
| Nattesyn | JA |
| Nattesynstype | Infrarød (IR) |
| Netværk RJ-45 | JA |
| Pakkens indhold | KabeltætningerKameraKontaktbeskyttelseInstallationsvejledningEjergodkendelsesnøgle |
| Produktgruppe | M |
| Produktnavn | AXIS M3125-LVE Sort |
| Produktserie | M31 |
| Produkttype | Faste domekameraer |
| Synsfelt | Vandret, lodret |
| TAA-kompatibel | JA |
| Ægte opløsning | 2 MP |
| Maksimal driftstemperatur | 50°C |
| Blænde | f/2.0 |
| Certificering og standarder | ONVIF G, ONVIF M, ONVIF S, ONVIF T |
| Klassificering af stødbeskyttelse | IK08 |
| Hurtigste lukkertid | 1/25000 sekund |
| Linse inkluderet | JA |
| Længste lukkertid | 2 sekunder |
| Maksimal billedhastighed | 60 fps |
| Maks. strømforbrug | 11W |
| Maks. luftfugtighed under drift | 1 |
| Min brændvidde | 2,9 mm |
| Min. driftstemperatur | -30°C |
| Minimumsbelysning | 0,03 lux |
| Understøttede hukommelseskort | JA |
| Nattesynsafstand | 20 m |
| Produktmodel | 02917-001 |
| RoHS-kompatibel | Uden for rækkevidde |
| Strøm via Ethernet (PoE) | JA |
| Understøttede netværksprotokoller | IPv6 USGv6, NIST SP500-267 |
| Fabrikant | Axis Communications |
| Producentens varenummer | 02917-001 |
| Producentens hjemmesideadresse | |
| Fremstillingsland | KH |
| Varemærke | Axis Communications |
| Videoformat | H.264, H.265 |
| Mærke/fabrikat |
AXIS M3216-LVE M32-serien, 4MP Zipstream IP Dome-kamera, 2,9 mm fast objektiv, IR 30M, IP66, hvid
Mærke: AXIS
VARENUMMER: 02372-001
9 746 kr.