| Forbindelsesteknologi | Kablet |
|---|---|
| Begrænset garanti | 5 år |
| Billedsensortype | CMOS |
| Bredt dynamisk område | JA |
| Brændvidde | 137 mm |
| Formfaktor | Skuffesamling |
| Funktioner | Aktiv manipulationsalarm, bredt dynamisk område, afdugning, støddetektion, elektronisk billedstabilisering, HTTPS-kryptering, adgangskodebeskyttelse, privatlivsmaskering, PTZ, bevægelsesdetektion, SD-kort til lokal lagring, visker, hvidbalance |
| Farve | |
| Bæredygtighed | Korrosionsbestandig, Vibrationsbestandig |
| Indtrængningsbeskyttelsesklassificering | IP66, IP68 |
| IndendørsUdendørs | Uden for |
| Optagelsesformat | Fuld HD |
| Indgangsspænding | 24V DC |
| Kategori | Videoovervågning |
| Lagringstype | Hukommelseskort |
| Linse type | Varifokal |
| Maksimal blænde | f/1.4 |
| Maksimal brændvidde | 137 mm |
| Maksimal videoopløsning | 1920 x 1080 |
| Min blændeåbning | f/4 |
| Monteringstype | Montering af samledåse, Montering på mast, Loftmontering, Vægmontering |
| Netværk RJ-45 | JA |
| Optisk zoom | 32 gange |
| Pakkens indhold | ExCam XF Q1785 Eksplosionssikkert netværkskameraInstallationsvejledningWindows Decoder 1-brugerlicensWeathershield ExCam XFASKDP03-T Kabel ExCam 5 m (16 ft), EXTB-3 Samleboks ExCamAXIS Overvågning microSDXC-kort 128 GB |
| Produktgruppe | ExCam |
| Produktnavn | ExCam XF Q1785 Eksplosionssikkert netværkskamera |
| Produkttype | Bulletkameraer |
| Synsfelt | Vandret, lodret |
| TAA-kompatibel | ingen |
| Ægte opløsning | 2 MP |
| Videoopløsning | 1280x720 |
| Vægt | 11,1 kg |
| Maksimal driftstemperatur | 60°C |
| CE-mærkning | JA |
| Fjernbetjening | JA |
| Hurtigste lukkertid | 1/66500 sekund |
| Linse inkluderet | JA |
| Længste lukkertid | 1 sekund |
| Maksimal billedhastighed | 60 fps |
| Maks. luftfugtighed under drift | 1 |
| Min brændvidde | 4,3 mm |
| Min. driftstemperatur | -60°C |
| Produktmodel | ExCam XF Q1785 |
| RoHS-kompatibel | Begrænsede stoffer Ikke anvendt |
| Fabrikant | Axis Communications |
| Producentens varenummer | 01572-001 |
| Producentens hjemmesideadresse | |
| Varemærke | Axis Communications |
| Videoformat | H.264, H.265, MJPEG, MPEG-4 |
| Mærke/fabrikat |
AXIS P1465-LE P14-serien, 2MP Zipstream IP Bullet-kamera, 9 mm linse, IR 40M, IP67, hvid
Mærke: AXIS
Varenummer: 02339-001
9 885 kr.