| Begrænset garanti | 3 år |
|---|---|
| Billedsensortype | CMOS |
| Bredt dynamisk område | JA |
| Certificeringer | CISPR 32 Class A, ECE R10 rev.06, EN 50121-3-2, EN 50121-4, EN 50498, EN 55032 Class A, EN 55035, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC Part 15 Subpart B Class A, ICES-3(A)/NMB-3(A), IEC 62236-4, KS C 9832 Class A, KS C 9835, VCCI Class A |
| Brændvidde | 1.56mm |
| Formfaktor | Kupol |
| Farve | |
| Bæredygtighed | Vandalresistent |
| Indtrængningsbeskyttelsesklassificering | IP66 |
| IndendørsUdendørs | Uden for |
| Kategori | Videoovervågning |
| Lagringstype | Hukommelseskort |
| Maksimal brændvidde | 1.56 mm |
| Maksimal videoopløsning | 2016 x 2016 |
| Miljøcertificering | EN 50155 Class OT2/ST2 (2007: Class TX), IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-30, IEC 60068-2-64, IEC 60721-3-5 Class 5M3 (Vibration, Shock), IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 60529 IP67, IEC/EN 61373 Category 1 Class B, IEC/EN 62262 IK10, NEMA 250 Type 4X, NEMA TS 2 (2.2.7-2.2.9) |
| Nattesyn | JA |
| Produktgruppe | M |
| Produktnavn | AXIS M3057-PLR Mk II DOME-KAMERA |
| Produktserie | M30 |
| Produkttype | Fasta kupolkameror |
| Synsfelt | Horisontell, Vertikal |
| Ægte opløsning | 6MP |
| Maksimal driftstemperatur | 55°C |
| Bländare | f/2.0 |
| CE-mærkning | JA |
| Certificering og standarder | ONVIF G, ONVIF M, ONVIF S, ONVIF T |
| Klassificering af stødbeskyttelse | IK10 |
| Maksimal billedhastighed | 60 fps |
| Max effektförbrukning | 12W |
| Min. driftstemperatur | -40°C |
| Minimumsbelysning | 0 lux |
| Minneskort som stöds | JA |
| Produktmodel | M3057-Plr Mk Ii |
| RoHS-kompatibel | Kompatibel |
| Strøm via Ethernet (PoE) | JA |
| Stödda nätverksprotokoll | IPv6 USGv6, NIST SP500-267 |
| Fabrikant | Axis Communications |
| Producentens varenummer | 02457-001 |
| Producentens hjemmesideadresse | |
| Fremstillingsland | JP |
| Varemærke | Axis Communications |
Relaterede varer
-
Axis dome-kameraer
AXIS M3215-LVE M32-serien, 2MP Zipstream IP Dome-kamera med DLPU, 2,8 mm fast objektiv, IR 30M, IP66 (erstatter M3205-LVE)
Axis dome-kameraerAXIS M3215-LVE M32-serien, 2MP Zipstream IP Dome-kamera med DLPU, 2,8 mm fast objektiv, IR 30M, IP66 (erstatter M3205-LVE)
Varumärke: AXISLightfinder, Forensic WDR og OptimisedIR med 30 meter IR-belysning sikrer fremragende billedkvalitet under alle lysforhold. Kameraet har IP66-beskyttelse til udendørs brug og indbygget cybersikkerhed.
VARENUMMER: 02371-0017811,00 kr. -
Axis dome-kameraer
AXIS M3086-V M30-serien, 4MP vandalsikkert IP-minidomekamera med zipstream, 2,4 mm fast objektiv, IP42
Axis dome-kameraerAXIS M3086-V M30-serien, 4MP vandalsikkert IP-minidomekamera med zipstream, 2,4 mm fast objektiv, IP42
Varumärke: AXISOmkostningseffektiv indendørs dome med 4MP og 130° vidvinkel. WDR og Lightfinder giver et godt billede under alle lysforhold.
AI-analyse til registrering af personer og køretøjer. Vandalsikker (IK08), nem installation med PoE.
Ideel til butikker og kontorer.
VARENUMMER: 02374-0014892,00 kr. -
Axis dome-kameraer
AXIS M5526-E 50 Hz 4MP PTZ Dome-kamera, indendørs og udendørs, 10x zoom og fokusgenkaldelse
Axis dome-kameraerAXIS M5526-E 50 Hz 4MP PTZ Dome-kamera, indendørs og udendørs, 10x zoom og fokusgenkaldelse
Varumärke: AXISAXIS M5526-E er et kompakt og prisvenligt PTZ-domekamera til både indendørs og udendørs brug.
Den leverer skarp billedkvalitet i 4 MP og har en kraftfuld 10x optisk zoom, der indfanger detaljerede nærbilleder på afstand.
Kameraet tilbyder kontinuerlig 360° panorering og hurtig autofokus, der sikrer skarpe billeder i enhver position.
Varenummer: 02768-00113914,00 kr. -
Axis dome-kameraer
AXIS M4228-LVE M42-serien 8MP udendørs IP-kamera, WDR, optimeret IR, 3,2-7,2 mm variabel brændvidde
Axis dome-kameraerAXIS M4228-LVE M42-serien 8MP udendørs IP-kamera, WDR, optimeret IR, 3,2-7,2 mm variabel brændvidde
AXIS M4228-LVE M42-serien 8MP udendørs dome IP-kamera, WDR, optimeret IR, 3,2-7,2 mm variabelt brændviddeobjektiv
Varenummer: 02816-00111204,00 kr. -
Axis dome-kameraer
AXIS P3905-R Mk III P39-serien, 2MP Zipstrea indbygget IP-domekamera, 3,6 mm linse, IP67, M12, hvid, 10-pak
Axis dome-kameraerAXIS P3905-R Mk III P39-serien, 2MP Zipstrea indbygget IP-domekamera, 3,6 mm linse, IP67, M12, hvid, 10-pak
AXIS P3905-R Mk III P39-serien, 2MP Zipstream indbygget IP-domekamera, 3,6 mm linse, IP67, M12, hvid, 10-pak
Varenummer: 02671-02153990,00 kr.














