| Forbindelsesteknologi | Kablet |
|---|---|
| Begrænset garanti | 3 år |
| Billedsensortype | CMOS |
| Bredt dynamisk område | JA |
| Certificeringer | EN 50121-4, EN 55032 Klasse A, EN 55035, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC Del 15 Underdel B Klasse A, ICES-3(A)/NMB-3(A), IEC 62236-4, KC KN32 Klasse A, KC KN35, RCM AS/NZS CISPR 32 Klasse A, VCCI Klasse A |
| Brændvidde | 3-8 mm |
| Formfaktor | Kuppel |
| Funktioner | Bredt dynamisk område, støjreduktion, dag/nat, køretøjsdetektion, lyddetektion, persondetektion, indbygget mikrofon, manipulationsalarm, bevægelsesdetektion, stemmedetektion, smart objektdetektion, multi-view Stream, videostyringssystem |
| Farve | |
| Emballagetype | Boks |
| Bæredygtighed | Vandalsikker |
| Indbygget mikrofon | JA |
| Indtrængningsbeskyttelsesklassificering | IP44 |
| IndendørsUdendørs | Indendørs |
| Indgangsspænding | 12V DC |
| Kategori | Videoovervågning |
| Lagringstype | Hukommelseskort, Cloud |
| Linse type | Varifokal |
| Maksimal blænde | f/1.3 |
| Maksimal brændvidde | 8 mm |
| Maksimal opløsning | 1280x720 |
| Maksimal videoopløsning | 2592x1944 |
| Miljøcertificering | IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-6, IEC 60068-2-78, IEC/EN 60529 IPEN 6262IK/IEC 6268-2-6 |
| Miljøvenligt | JA |
| Monteringstype | Beslag til gruppeboks, Beslag til konsol, Montering i samledåse, Loftmontering, Vægmontering |
| Nattesyn | JA |
| Nattesynstype | Infrarød |
| Netværk RJ-45 | JA |
| Optisk zoom | 3 gange |
| Pakkens indhold | Ekstra kabelpakning, Ekstra skruepakninger, Installationsvejledning, Kamera, Ejergodkendelsesnøgle, TORX TR20-bits |
| Produktgruppe | Q |
| Produktnavn | AXIS Q9307-LV |
| Produktserie | Q93 |
| Produkttype | Faste domekameraer |
| Synsfelt | Vandret, lodret |
| TAA-kompatibel | JA |
| Ægte opløsning | 5MP |
| Videoopløsning | 1280x720 |
| Vægt | 1,25 kg |
| Maksimal driftstemperatur | 40°C |
| Blænde | f/1.3 |
| Certificering og standarder | ONVIF G, ONVIF M, ONVIF S, ONVIF T |
| Fjernbetjening | JA |
| Klassificering af stødbeskyttelse | IK08 |
| Hurtigste lukkertid | 1/33500 sekund |
| Linse inkluderet | JA |
| Længste lukkertid | 1/5 sekund |
| Maksimal billedhastighed | 30 fps |
| Maks. strømforbrug | 9W |
| Maks. luftfugtighed under drift | 0.85 |
| Min brændvidde | 3 mm |
| Min. driftstemperatur | 0°C |
| Minimumsbelysning | 0 lux |
| Understøttede hukommelseskort | JA |
| Nattesynsafstand | 40 meter |
| Produktmodel | Q9307-LV |
| RoHS-kompatibel | Kompatibel |
| Strøm via Ethernet (PoE) | JA |
| Understøttede netværksprotokoller | IPv6 USGv6, NIST SP500-267 |
| Fabrikant | Axis Communications |
| Producentens varenummer | 02487-001 |
| Producentens hjemmesideadresse | |
| Fremstillingsland | PL |
| Varemærke | Axis Communications |
| Videoformat | H.264, H.265, MJPEG, MPEG-4 |
| Mærke/fabrikat |
AXIS M3905-R 2MP Zipstream indbygget IP-kamera, 3,6 mm linse, IP67, hvid, 10-pak
Mærke: AXIS
Varenummer: 02501-021
48 171 kr.