| Begrænset garanti | 3 år |
|---|---|
| Billedsensortype | CMOS |
| Bredt dynamisk område | JA |
| Certificeringer | CISPR 32 Klasse A, ECE R10 rev.06, EN 50121-3-2, EN 50121-4, EN 50498, EN 55032 Klasse A, EN 55035, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC Del 15 Underdel B Klasse A, ICES-3(A)/NMB-3(A), IEC 62236-4, KS C 9832 Klasse A, KS C 9835, VCCI Klasse A |
| Brændvidde | 1,56 mm |
| Formfaktor | Kuppel |
| Farve | |
| Bæredygtighed | Vandalsikker |
| Indtrængningsbeskyttelsesklassificering | IP66 |
| IndendørsUdendørs | Uden for |
| Kategori | Videoovervågning |
| Lagringstype | Hukommelseskort |
| Maksimal brændvidde | 1,56 mm |
| Maksimal videoopløsning | 2016 x 2016 |
| Miljøcertificering | EN 50155 Klasse OT2/ST2 (2007: Klasse TX), IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-30, IEC 60068-2-64, IEC 60721-3-5 Klasse 5M3 (Vibration, Stød), IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 60529 IP67, IEC/EN 61373 Kategori 1 Klasse B, IEC/EN 62262 IK10, NEMA 250 Type 4X, NEMA TS 2 (2.2.7-2.2.9) |
| Nattesyn | JA |
| Produktgruppe | M |
| Produktnavn | AXIS M3057-PLR Mk II DOMEKAMERA |
| Produktserie | M30 |
| Produkttype | Faste domekameraer |
| Synsfelt | Vandret, lodret |
| Ægte opløsning | 6MP |
| Maksimal driftstemperatur | 55°C |
| Blænde | f/2.0 |
| CE-mærkning | JA |
| Certificering og standarder | ONVIF G, ONVIF M, ONVIF S, ONVIF T |
| Klassificering af stødbeskyttelse | IK10 |
| Maksimal billedhastighed | 60 fps |
| Maks. strømforbrug | 12W |
| Min. driftstemperatur | -40°C |
| Minimumsbelysning | 0 lux |
| Understøttede hukommelseskort | JA |
| Produktmodel | M3057-PLR Mk II |
| RoHS-kompatibel | Kompatibel |
| Strøm via Ethernet (PoE) | JA |
| Understøttede netværksprotokoller | IPv6 USGv6, NIST SP500-267 |
| Fabrikant | Axis Communications |
| Producentens varenummer | 02457-001 |
| Producentens hjemmesideadresse | |
| Fremstillingsland | JP |
| Varemærke | Axis Communications |
| Mærke/fabrikat |
AXIS M3216-LVE M32-serien, 4MP Zipstream IP Dome-kamera, 2,9 mm fast objektiv, IR 30M, IP66, hvid
Mærke: AXIS
VARENUMMER: 02372-001
9 746 kr.