| Forbindelsesteknologi | Kablet |
|---|---|
| Begrænset garanti | Ikke oplyst |
| Billedsensortype | CMOS |
| Bredt dynamisk område | JA |
| Diameter | 184 mm |
| Brændvidde | 6,2-12,9 mm |
| Formfaktor | Kuppel |
| Funktioner | 3D digital støjreduktion, Bredt dynamisk område, Støjregistrering, Køretøjsregistrering, Krydslinjeregistrering, Personregistrering, Højlyskompensation (HLC), Baggrundslyskompensation (BLC), Adgangskodebeskyttelse, Bevægelsesregistrering, Spejl |
| Farve | |
| Bæredygtighed | Stødsikker, Vandalsikker, Vibrationsbestandig, Vejrbestandig |
| Højde | 141 mm |
| Indtrængningsbeskyttelsesklassificering | IP66, IP6K9K |
| IndendørsUdendørs | Uden for |
| Optagelsesformat | 4K |
| Indgangsspænding | 12V DC |
| Kategori | Videoovervågning |
| Mængde | 1 |
| Lagringstype | Hukommelseskort |
| Linse type | Varifokal |
| Maksimal blænde | f/1.6 |
| Maksimal brændvidde | 12,90 mm |
| Maksimal videoopløsning | 3840 x 2160 |
| Miljøcertificering | REACH, RoHS |
| Miljøvenligt | JA |
| Min blændeåbning | f/2.9 |
| Monteringstype | Montering i samledåse |
| Nattesyn | JA |
| Nattesynstype | IR-korrigeret |
| Netværk RJ-45 | JA |
| Optisk zoom | 2x |
| Pakkens indhold | Q3628-VE DomekameraInstallationsvejledningKabeladapterRESISTORX TR20 SkruebitTerminalblokstikStikdækselKabelpakningEjergodkendelsesnøgle |
| Produktnavn | Q3628-VE domekamera |
| Produktserie | Q36 |
| Produkttype | Dome-kameraer |
| Synsfelt | Vandret, lodret |
| TAA-kompatibel | JA |
| Ægte opløsning | 8 MP |
| Videoopløsning | 1280x720 |
| Vægt | 2,1 kg |
| Maksimal driftstemperatur | 55°C |
| Antal sensorer | 1 |
| Fjernbetjening | JA |
| Klassificering af stødbeskyttelse | IK10 |
| Hurtigste lukkertid | 1/66500 sekund |
| Linse inkluderet | JA |
| Længste lukkertid | 2 sekunder |
| Maksimal billedhastighed | 60 fps |
| Maks. luftfugtighed under drift | 1 |
| Min brændvidde | 6,2 mm |
| Min. driftstemperatur | -50°C |
| Minimumsbelysning | 0,07 Lux |
| Produktmodel | Q3628-VE |
| RoHS-kompatibel | Kompatibel |
| Fabrikant | Axis Communications |
| Producentens varenummer | 02617-001 |
| Producentens hjemmesideadresse | |
| Varemærke | Axis Communications |
| Videoformat | H.264, H.265, MJPEG |
| Mærke/fabrikat |
AXIS Q3538-SLVE Q35-serien, 8MP Zipstream IP-domekamera med Deep Learning, 6,2-12,9 mm variabelt brændviddeobjektiv, IR 40M, IP66 (erstatter Q3517-SLVE)
Mærke: AXIS
Varenummer: 02463-001
25 354 kr.
