| Forbindelsesteknologi | Kablet |
|---|---|
| Begrænset garanti | 3 år |
| Billedsensortype | CMOS |
| Bredt dynamisk område | JA |
| Certificeringer | EN 55032 Klasse A, EN 55035, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC Del 15 Underdel B Klasse A, ICES-3(A)/NMB-3(A), KS C 9832 Klasse A, KS C 9835, RCM AS/NZS CISPR 32 Klasse A, VCCI Klasse A |
| Brændvidde | 2,9 mm |
| Formfaktor | Mini-kuppel |
| Funktioner | Bredt dynamisk område, dag/nat, manipulationsalarm, bevægelsesdetektion, SD-kort til lokal lagring |
| Farve | |
| Bæredygtighed | Vandalsikker |
| Indtrængningsbeskyttelsesklassificering | IP42 |
| IndendørsUdendørs | Indendørs |
| Kategori | Videoovervågning |
| Lagringstype | Hukommelseskort |
| Objektivfatningstype | M12 |
| Linse type | Fast |
| Maksimal videoopløsning | 3840 x 2160 |
| Miljøcertificering | IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-6, IEC 60068-2-78, IEC/EN 60529 IPEN 6226, IEC |
| Nattesyn | JA |
| Netværk RJ-45 | JA |
| Produktgruppe | M |
| Produktnavn | AXIS M3088-V |
| Produktserie | M30 |
| Produkttype | Faste domekameraer |
| Synsfelt | Vandret, lodret |
| TAA-kompatibel | JA |
| Ægte opløsning | 8 MP |
| Maksimal driftstemperatur | 40°C |
| Blænde | f/2.0 |
| Certificering og standarder | ONVIF G, ONVIF M, ONVIF S, ONVIF T |
| Fjernbetjening | JA |
| Klassificering af stødbeskyttelse | IK08 |
| Maksimal billedhastighed | 15 fps |
| Maks. strømforbrug | 4W |
| Min. driftstemperatur | 0°C |
| Minimumsbelysning | 0,05 lux |
| Understøttede hukommelseskort | JA |
| Produktmodel | M3088-V |
| RoHS-kompatibel | Kompatibel |
| Strøm via Ethernet (PoE) | JA |
| Understøttede netværksprotokoller | IPv6 USGv6, NIST SP500-267 |
| Fabrikant | Axis Communications |
| Producentens varenummer | 02375-001 |
| Producentens hjemmesideadresse | |
| Fremstillingsland | MX |
| Varemærke | Axis Communications |
| Videoformat | H.264, H.265, MJPEG |
| Mærke/fabrikat |
AXIS P3275-LVE 2MP udendørs domekamera med AI-analyse, 10 mm objektiv
Mærke: AXIS
Varenummer: 03150-001
11 396 kr.
