| Forbindelsesteknologi | Kablet |
|---|---|
| Begrænset garanti | Ikke oplyst |
| Billedsensortype | CMOS |
| Bredt dynamisk område | JA |
| Certificeringer | CISPR 32 Klasse A, ECE R10 rev.06, EN 50121-4, EN 55032 Klasse A, EN 55035, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC Del 15 Underdel B Klasse A, ICES-3(A)/NMB-3(A), KS C 9832 Klasse A, KS C 9835, RCM AS/NZS CISPR 32 Klasse A, VCCI Klasse A |
| Diameter | 110 mm |
| Brændvidde | 3,6 mm |
| Formfaktor | Kuppel |
| Funktioner | 3D digital støjreduktion, Automatisk forstærkningskontrol, Bredt dynamisk område, Støjdetektion, Køretøjsdetektion, HTTPS-kryptering, Højlyskompensation (HLC), Baggrundslyskompensation (BLC), Privatlivsmaskering, Spejl, Videostyringssystem, Hvidbalance |
| Farve | |
| Bæredygtighed | Støvtæt, stødsikker, vandtæt |
| Højde | 50 mm |
| Indtrængningsbeskyttelsesklassificering | IP66, IP67 |
| Optagelsesformat | Fuld HD |
| Kategori | Videoovervågning |
| Lagringstype | Hukommelseskort |
| Objektivfatningstype | M12 |
| Linse type | Fast |
| Maksimal blænde | f/2 |
| Maksimal brændvidde | 3,60 mm |
| Maksimal opløsning | 1280x720 |
| Maksimal videoopløsning | 1920 x 1080 |
| Miljøcertificering | IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 60529 IP67, IEC/EN 62262 IK10 |
| Monteringstype | Køretøjsmontering |
| Produktgruppe | M |
| Produktnavn | AXIS M3905-R M12 3,6 mm |
| Produktserie | M39 |
| Produkttype | Faste domekameraer |
| Synsfelt | Vandret, lodret |
| TAA-kompatibel | JA |
| Ægte opløsning | 2 MP |
| Videoopløsning | 1280x720 |
| Vægt | 241 g |
| Maksimal driftstemperatur | 70°C |
| Blænde | f/2.0 |
| Certificering og standarder | ONVIF A, ONVIF C, ONVIF G, ONVIF M, ONVIF S, ONVIF T |
| Klassificering af stødbeskyttelse | IK10 |
| Hurtigste lukkertid | 1/19000 sekund |
| Linse inkluderet | JA |
| Længste lukkertid | 1/5 sekund |
| Maksimal billedhastighed | 45 fps |
| Maks. strømforbrug | 3W |
| Maks. luftfugtighed under drift | 1 |
| Min brændvidde | 3,6 mm |
| Min. driftstemperatur | -30°C |
| Understøttede hukommelseskort | JA |
| Produktmodel | M3905-R M12 |
| RoHS-kompatibel | Kompatibel |
| Strøm via Ethernet (PoE) | JA |
| Understøttede netværksprotokoller | IPv6 USGv6, NIST SP500-267 |
| Fabrikant | Axis Communications |
| Producentens varenummer | 02502-001 |
| Producentens hjemmesideadresse | |
| Fremstillingsland | PL |
| Varemærke | Axis Communications |
| Videoformat | Zipstream |
| Mærke/fabrikat |
AXIS P3275-LVE 2MP udendørs domekamera med AI-analyse, 10 mm objektiv
Mærke: AXIS
Varenummer: 03150-001
11 396 kr.
