| Forbindelsesteknologi | Kablet |
|---|---|
| Begrænset garanti | 5 år |
| Billedsensortype | CMOS |
| Bredde | 11 cm |
| Bredt dynamisk område | JA |
| Certificeringer | EAC, ECE R10 rev.05 (?E-mærket), EN 50121-3-2, EN 50121-4, EN 50498, EN 55024, EN 55032 Klasse A, EN 55035, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC Del 15 Underdel B Klasse A, ICES-3(A)/NMB-3(A), IEC 62236-4, KC KN32 Klasse A, KC KN35, RCM AS/NZS CISPR 32 Klasse A, VCCI Klasse A |
| Diameter | 110 mm |
| Dybde | 11 cm |
| Brændvidde | 2,8 mm |
| Formfaktor | Kuppel |
| Funktioner | Aktiv manipulationsalarm, aftageligt IR-filter, bredt dynamisk område, dag/nat, afdugning, lyddetektion, støddetektion, elektronisk billedstabilisering, HTTPS-kryptering, indbygget infrarød belysning, indbygget IR-LED, indbygget mikrofon, mikrofonindgang, adgangskodebeskyttelse, privatlivsmaskering, PTZ, bevægelsesdetektion, SD-kort til lokal lagring, hvidbalance |
| Farve | |
| Bæredygtighed | Støvbestandig, Korrosionsbestandig, Stødabsorberende, Vandafvisende, Hærværksbestandig |
| Højde | 49,4 mm |
| Indbygget mikrofon | JA |
| Indtrængningsbeskyttelsesklassificering | IP66, IP67 |
| Optagelsesformat | Fuld HD |
| Kategori | Videoovervågning |
| Mængde | 10 |
| Lagringstype | Hukommelseskort |
| Objektivfatningstype | M12 |
| Linse type | Fast |
| Maksimal blænde | f/1.6 |
| Maksimal brændvidde | 2,80 mm |
| Maksimal opløsning | 1280x720 |
| Maksimal videoopløsning | 1920 x 1080 |
| Miljøcertificering | EN 50155 Klasse OT2/ST2 (2021), IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-64, IEC 60068-2-78, IEC 60721-3-5 Klasse 5M3 (Vibration, Stød), IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 60529 IP67, IEC/EN 61373 Kategori 1 Klasse B, IEC/EN 62262 IK10 |
| Monteringstype | Beslag til beslag, Hængende montering, Vægmontering |
| Nattesyn | JA |
| Nattesynstype | Infrarød |
| NDAA-kompatibel | JA |
| Netværk RJ-45 | JA |
| Pakkens indhold | 10 x P3935-LR netværkskamera installationsvejledning Windows dekoder 1-brugerlicens Boreskabelon Linseværktøj Modstand L-nøgle |
| Produktgruppe | P |
| Produktnavn | AXIS P3935-LR M12 BULK 10P |
| Produktserie | P39 |
| Produkttype | Faste domekameraer |
| Synsfelt | Vandret, lodret |
| TAA-kompatibel | JA |
| Ægte opløsning | 2 MP |
| Videoopløsning | 1280x720 |
| Vægt | 410 g |
| Maksimal driftstemperatur | 70°C |
| Blænde | f/1.6 |
| CE-mærkning | JA |
| Certificering og standarder | ONVIF G, ONVIF M, ONVIF S, ONVIF T |
| Fjernbetjening | JA |
| Klassificering af stødbeskyttelse | IK10 |
| Hurtigste lukkertid | 1/33500 sekund |
| Linse inkluderet | JA |
| Længste lukkertid | 2 sekunder |
| Maksimal billedhastighed | 30 fps |
| Maks. strømforbrug | 12W |
| Maks. luftfugtighed under drift | 1 |
| Min brændvidde | 2,8 mm |
| Min. driftstemperatur | -40°C |
| Minimumsbelysning | 0,01 Lux |
| Understøttede hukommelseskort | JA |
| Nattesynsafstand | 15 meter |
| Produktmodel | P3935-LR |
| RoHS-kompatibel | Kompatibel |
| Strøm via Ethernet (PoE) | JA |
| Understøttede netværksprotokoller | IPv6 USGv6, NIST SP500-267 |
| Fabrikant | Axis Communications |
| Producentens varenummer | 01932-021 |
| Producentens hjemmesideadresse | |
| Fremstillingsland | JP |
| Varemærke | Axis Communications |
| Videoformat | H.264, H.265, MJPEG, MPEG-4 |

AXIS Q3628-VE Q36-serien 8MP Zipstream IP-domekamera 6,2-12,9 mm variabelt brændviddeobjektiv IP66 hvid
Varenummer: 02617-001
22 537 kr.




