| Forbindelsesteknologi | Kablet |
|---|---|
| Begrænset garanti | 5 år |
| Billedsensortype | CMOS |
| Bredt dynamisk område | JA |
| Certificeringer | CISPR 35, EN 50121-4, EN 55032 Klasse A, EN 55035, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC Del 15 Underdel B Klasse A, ICES-3(A)/NMB-3(A), IEC 62236-4, KS C 9832 Klasse A, KS C 9835, RCM AS/NZS CISPR 32 Klasse A, VCCI Klasse A |
| Brændvidde | 6,2-12,9 mm |
| Formfaktor | Kuppel |
| Farve | |
| Bæredygtighed | Vandalsikker |
| Indtrængningsbeskyttelsesklassificering | IP66, IP6K9K |
| IndendørsUdendørs | Uden for |
| Kategori | Videoovervågning |
| Linse type | Varifokal |
| Maksimal brændvidde | 12,90 mm |
| Maksimal videoopløsning | 3840 x 2160 |
| Miljøcertificering | IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-6, IEC 60068-2-78, IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 60529 IP67, IEC/EN 60529 IP68, IEC/EN 60529 IP69, IEC/EN 62262 IK11, ISO 20653 IP6K9K, NEMA 250 Type 4X, NEMA TS 2 (2.2.7-2.2.9) |
| Monteringstype | Beslag til beslag, Montering af samledåse, Rørbeslag |
| Nattesyn | JA |
| Netværk RJ-45 | JA |
| Optisk zoom | 2x |
| Produktgruppe | Q |
| Produktnavn | AXIS Q3538-SLVE DOME-KAMERA |
| Produktserie | Q35 |
| Produkttype | Faste domekameraer |
| Synsfelt | Vandret, lodret |
| TAA-kompatibel | JA |
| Ægte opløsning | 8 MP |
| Maksimal driftstemperatur | 55°C |
| Blænde | f/1.6-2.9 |
| Certificering og standarder | ONVIF G, ONVIF M, ONVIF S, ONVIF T |
| Fjernbetjening | JA |
| Klassificering af stødbeskyttelse | IK10+ |
| Linse inkluderet | JA |
| Maksimal billedhastighed | 60 fps |
| Min brændvidde | 6,2 mm |
| Min. driftstemperatur | -50°C |
| Minimumsbelysning | 0 lux |
| Understøttede hukommelseskort | JA |
| Produktmodel | Q3538-SLVE |
| RoHS-kompatibel | Kompatibel |
| Strøm via Ethernet (PoE) | JA |
| Understøttede netværksprotokoller | IPv6 USGv6, NIST SP500-267 |
| Fabrikant | Axis Communications |
| Producentens varenummer | 02463-001 |
| Producentens hjemmesideadresse | |
| Fremstillingsland | PL |
| Varemærke | Axis Communications |
| Videoformat | H.264, H.265, MJPEG |
| Mærke/fabrikat |

AXIS P4705-PLVE P47-serien, 2x2MP Zipstream 360° 2,5x optisk zoom Multisensor IP Panoramic Dome-kamera, 3,26-8,12 mm varifokal linse, IP67
Mærke: AXIS
VARENUMMER: 02415-001
12 852 kr.






