| Begrænset garanti | Ikke oplyst |
|---|---|
| Billedsensortype | CMOS |
| Bredt dynamisk område | JA |
| Certificeringer | CISPR 32 Class A, CISPR 35, EN 50121-4, EN 55032 Class A, EN 55035, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC Part 15 Subpart B Class A, ICES(A)/NMB(A), IEC 62236-4, KS C 9832 Class A, KS C 9835, RCM AS/NZS CISPR 32 Class A, VCCI Class A |
| Strømforbrug | 35W |
| Brændvidde | 12-24mm |
| Formfaktor | Kugle |
| Funktioner | 41 MP-upplösning ger ultrahögupplösta bilder för övervakning på kriminalteknisk nivå, Inbyggd IR-belysning ger förbättrat mörkerseende för effektiv övervakning i svagt ljus |
| Indtrængningsbeskyttelsesklassificering | IP66, IP67 |
| IndendørsUdendørs | Uden for |
| Kategori | Videoovervågning |
| Lagringstype | Hukommelseskort |
| Linse type | Varifokal |
| Maksimal blænde | f/4 |
| Maksimal brændvidde | 150 mm |
| Maksimal videoopløsning | 7424 x 5568 |
| Miljøcertificering | IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-6, IEC 60068-2-78, IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 60529 IP67, IEC/EN 62262 IK10, NEMA 250 Type 4X, NEMA TS 2 (2.2.7-2.2.9) |
| Miljøvenligt | JA |
| Min blændeåbning | f/2 |
| Nattesyn | JA |
| Nattesynstype | Infrarød (IR) |
| Optisk zoom | 2x |
| Produktnavn | AXIS Q1809-LE |
| Produkttype | Faste kameraer |
| Synsfelt | Vandret, lodret |
| Ægte opløsning | 8 MP |
| Maksimal driftstemperatur | 55°C |
| Billedsensor | JA |
| Bildsensorstorlek | 4/3" |
| Blænde | f/2.0-3.0 |
| Certificering og standarder | ONVIF G, ONVIF M, ONVIF S, ONVIF T |
| Klassificering af stødbeskyttelse | IK08, IK10 |
| Linse inkluderet | JA |
| Længste lukkertid | 2 sekunder |
| Maksimal billedhastighed | 30 fps |
| Maks. strømforbrug | 35W |
| Maks. luftfugtighed under drift | 10-100% |
| Min brændvidde | 50 mm |
| Min. driftstemperatur | -20°C, -40°C |
| Minimumsbelysning | 0.02 lux |
| Understøttede hukommelseskort | JA |
| Understøttede operativsystemer TT | -40-55°C |
| RoHS-kompatibel | Kompatibel |
| Strøm via Ethernet (PoE) | JA |
| Understøttede netværksprotokoller | IPv6 USGv6, NIST SP500-267 |
| Producentens varenummer | 02870-001 |
| Producentens hjemmesideadresse | |
| Fremstillingsland | PL |
| Varemærke | Axis Communications |
| Videoformat | H.264, H.265, MJPEG |
| Mærke/fabrikat |
AXIS P1465-LE P14-serien, 2MP Zipstream IP Bullet-kamera, 9 mm linse, IR 40M, IP67, hvid
Mærke: AXIS
Varenummer: 02339-001
9 885 kr.