| Forbindelsesteknologi | Kablet |
|---|---|
| Begrænset garanti | Ikke oplyst |
| Billedsensortype | CMOS |
| Bredt dynamisk område | JA |
| Certificeringer | CISPR 32 Klasse A, CISPR 35, EN 50121-4, EN 55032 Klasse A, EN 55035, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC Del 15 Underdel B Klasse A, ICES-3(A)/NMB-3(A), IEC 62236-4, RCM AS/NZS CISPR 32 Klasse A |
| Diameter | 132 mm |
| Brændvidde | 6,2-12,9 mm |
| Formfaktor | Kugle |
| Funktioner | Bredt dynamisk område, dag/nat, køretøjsdetektion, lyddetektion, persondetektion, støddetektion, indbygget IR LED, PTZ, bevægelsesdetektion, SD-kort til lokal lagring, videostyringssystem |
| Farve | |
| Bæredygtighed | Stødabsorberende, Vejrbestandig |
| Indtrængningsbeskyttelsesklassificering | IP66, IP67 |
| IndendørsUdendørs | Uden for |
| Optagelsesformat | 4K |
| Indgangsspænding | 28V DC |
| Kategori | Videoovervågning |
| Lagringstype | Hukommelseskort |
| Linse type | Varifokal |
| Maksimal blænde | f/1.6 |
| Maksimal brændvidde | 12,90 mm |
| Maksimal opløsning | 1280x720 |
| Maksimal videoopløsning | 3840 x 2160 |
| Miljøcertificering | IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-6, IEC 60068-2-78, IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 60529 IP67, IEC/EN 62262 IK10, ISO 21207 (Metode B), NEMA 250 Type 4X |
| Miljøvenligt | JA |
| Min blændeåbning | f/2.9 |
| Monteringstype | Hjørnemontering, Rørmontering, Stolpemontering |
| Nattesyn | JA |
| Nattesynstype | Infrarød |
| Netværk RJ-45 | JA |
| Optisk zoom | 2x |
| Produktgruppe | P |
| Produktnavn | AXIS P1468-XLE |
| Produktserie | P14 |
| Produkttype | Eksplosionssikre kameraer |
| Synsfelt | Vandret, lodret |
| TAA-kompatibel | JA |
| Ægte opløsning | 8 MP |
| Videoopløsning | 1280x720 |
| Vægt | 1,3 kg |
| Maksimal driftstemperatur | 60°C |
| Blænde | f/1.6-2.9 |
| Certificering og standarder | ONVIF G, ONVIF M, ONVIF S, ONVIF T |
| Fjernbetjening | JA |
| Klassificering af stødbeskyttelse | IK10 |
| Hurtigste lukkertid | 1/66500 sekund |
| Linse inkluderet | JA |
| Længste lukkertid | 2 sekunder |
| Maksimal billedhastighed | 60 fps |
| Maks. strømforbrug | 13W |
| Maks. luftfugtighed under drift | 1 |
| Min brændvidde | 6,2 mm |
| Min. driftstemperatur | -40°C |
| Minimumsbelysning | 0 lux |
| Understøttede hukommelseskort | JA |
| Nattesynsafstand | 40 meter |
| Produktmodel | P1468-XLE |
| RoHS-kompatibel | Kompatibel |
| Strøm via Ethernet (PoE) | JA |
| Understøttede netværksprotokoller | IPv6 USGv6, NIST SP500-267 |
| Fabrikant | Axis Communications |
| Producentens varenummer | 02534-001 |
| Producentens hjemmesideadresse | |
| Fremstillingsland | PL |
| Varemærke | Axis Communications |
| Videoformat | H.264, H.264B, H.264B (MPEG-4 Del 10/AVC), H.264H, H.264H (MPEG-4 Del 10/AVC), H.264M, H.264M (MPEG-4 Del 10/AVC), H.265, H.265 (MPEG-H Del 2/HEVC), H.265B, H.265H, H.265M, Motion JPEG, Zipstream |

AXIS P1465-LE P14-serien, 2MP Zipstream IP Bullet-kamera, 29 mm objektiv, IR 80M, IP67, hvid
Mærke: AXIS
VARENUMMER: 02340-001
10 598 kr.







