| Käyttöalue | Utomhus, Övervakningskamera |
|---|---|
| Rajoitettu takuu | Ei julkistettu |
| Kuvakennon tyyppi | CMOS |
| Leveys | 115 mm |
| Laaja dynaaminen alue | KYLLÄ |
| Sertifikaatit | ECE R10 rev.06, EN 50121-3-2, EN 50121-4, EN 50498, EN 55032 Class B, EN 55035, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC Part 15 Subpart B Class B, ICES-3(B)/NMB-3(B), IEC 62236-4, KS C 9832 Class B, KS C 9835, RCM AS/NZS CISPR 32 Class B, VCCI Class B |
| Syvyys | 130 mm |
| Polttoväli | 2,8 mm |
| Maali | |
| Pakkaustyyppi | Pakkaus |
| Korkeus | 73 mm |
| Tunkeutumissuojausluokitus | IP66, IP67, IP6K9K |
| Sisätiloissa Ulkona | Ulkona |
| Luokka | Videovalvonta |
| Yhteensopivuus | AXIS huvudenhet: |
| Määrä | 1 |
| Objektiivin kiinnitystyyppi | M12 |
| Suurin aukko | f/2 |
| Suurin videon resoluutio | 1920 x 1200 |
| Ympäristösertifikaatti | EN 50155 Class OT4/ST2 (2007: Class TX), IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-64, IEC 60721-3-5 Class 5M3 (Vibration, Shock), IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 60529 IP67, IEC/EN 62262 IK10, ISO 20653 IP6K9K, NEMA 250 Type 4X |
| Yökuvaus | KYLLÄ |
| Tuoteryhmä | F |
| Tuotteen nimi | AXIS F4105-LRE |
| Tuotesarja | F |
| Tuotetyyppi | Sensorenheter |
| Näkökenttä | Horisontell, Vertikal |
| Paino | 300 g |
| Maksimi käyttölämpötila | 55°C |
| Bländare | f/2.0 |
| Törmäyssuojausluokitus | IK10 |
| Maksimikuvanopeus | 60 fps |
| Vähimmäislämpötila käytössä | -30°C |
| Vähimmäisvalaistus | 0.3 lux |
| Tuotemalli | F4105-LRE |
| RoHS-yhteensopiva | Yhteensopiva |
| Valmistaja | Axis Communications |
| Valmistajan osanumero | 02364-001 |
| Valmistajan verkko-osoite | |
| Valmistusmaa | TW |
| Tavaramerkki | Axis Communications |
Tutustu myös
-
Axis-kupukamerat
AXIS Q3626-VE Q36-serien, 4MP Zipstream IP Dome-kamera, 4,3-8,6 mm varifokalt objektiv, IP66, vit
Axis-kupukameratAXIS Q3626-VE Q36-serien, 4MP Zipstream IP Dome-kamera, 4,3-8,6 mm varifokalt objektiv, IP66, vit
AXIS Q3626-VE Q36 -sarja, 4MP Zipstream IP -kupukamera, 4,3–8,6 mm:n varifokaalobjektiivi, IP66, valkoinen
SKU: 02616-00118464,00 kr -
Axis-kupukamerat
AXIS M3216-LVE M32-sarja, 4MP Zipstream IP-kuppikamera, 2.9mm kiinteä objektiivi, IR 30M, IP66, valkoinen väri
Axis-kupukameratAXIS M3216-LVE M32-sarja, 4MP Zipstream IP-kuppikamera, 2.9mm kiinteä objektiivi, IR 30M, IP66, valkoinen väri
Varumärke: AXISKustannustehokas 4 megapikselin dome-kamera, jossa on edistyksellinen kuvantamistekniikka, joka takaa erinomaisen kuvanlaadun kaikissa valaistusolosuhteissa.
Kamerassa on sisäänrakennettu tekoälyanalyysi, jonka avulla ihmiset ja ajoneuvot voidaan tunnistaa suoraan kamerasta, sekä ääni- ja I/O-liitännät järjestelmäintegraatiota varten.
IP66/I
SKU: 02372-0019138,00 kr -
Axis-kupukamerat
AXIS Q3628-VE Q36-serien, 8 MP Zipstream IP Dome-kamera, 6,2-12,9 mm varifokalt objektiv, IP66, vit
Axis-kupukameratAXIS Q3628-VE Q36-serien, 8 MP Zipstream IP Dome-kamera, 6,2-12,9 mm varifokalt objektiv, IP66, vit
AXIS Q3628-VE Q36 -sarja, 8 megapikselin Zipstream IP-kupukamera, 6,2–12,9 mm:n varifokaalobjektiivi, IP66, valkoinen
SKU: 02617-00122537,00 kr -
Axis-kupukamerat
AXIS P3905-R Mk III P39-serien, 2MP Zipstrea inbyggd IP Dome-kamera, 3,6 mm objektiv, IP67, M12, vit, 10-pack
Axis-kupukameratAXIS P3905-R Mk III P39-serien, 2MP Zipstrea inbyggd IP Dome-kamera, 3,6 mm objektiv, IP67, M12, vit, 10-pack
AXIS P3905-R Mk III P39 -sarja, 2MP Zipstream IP-kupukamera, 3,6 mm:n objektiivi, IP67, M12, valkoinen, 10 kpl:n pakkaus
SKU: 02671-02153990,00 kr -
Axis-kupukamerat
AXIS M3086-V 4 megapikselin sisäinen minikuppikamera, jossa on syväoppiminen
Varumärke: AXISKompakti sisäkuvakupu, jossa on syväoppiva analytiikka. 4MP, 130° laajakulma, WDR ja Lightfinder hyvään kuvaan myös hämärässä. Sisäänrakennettu tekoäly henkilöiden ja ajoneuvojen tunnistusta varten.
Ilkivallankestävä (IK08), helppo asennus PoE:n avulla. Ihanteellinen älykkääseen valvontaan, jossa on kehittynyt analytiikka.
SKU: 02832-0015026,00 kr














