| Rajoitettu takuu | 5 vuotta |
|---|---|
| Kuvakennon tyyppi | CMOS |
| Laaja dynaaminen alue | KYLLÄ |
| Polttoväli | 4,4–14,6 mm |
| Muototekijä | Kupoli |
| Tunkeutumissuojausluokitus | IP66 |
| Tulojännite | 12V DC |
| Luokka | Videovalvonta |
| Suurin aukko | f/3.65 |
| Suurin tarkennuspituus | 14,6 mm |
| Ympäristösertifikaatti | REACH, RoHS |
| Ympäristöystävällinen | KYLLÄ |
| Aukon | f/1.65 |
| Yökuvaus | KYLLÄ |
| Yönäkötyyppi | Infrapuna |
| Näkökenttä | Vaakasuora, pystysuora |
| Todellinen resoluutio | 8 MP |
| Maksimi käyttölämpötila | 50°C |
| CE-merkintä | KYLLÄ |
| Törmäyssuojausluokitus | IK10 |
| Nopein suljinnopeus | 1/66500 sekuntia |
| Hitain suljinnopeus | 2 sekuntia |
| Maksimikuvanopeus | 30 fps |
| Max. kosteus käytössä | 0.95 |
| Minun keskittymispituuteni | 4,4 mm |
| Vähimmäislämpötila käytössä | -40 °C |
| Vähimmäisvalaistus | 0,11 luksia, 0 luksia |
| Yönäköetäisyys | 40 metriä |
| RoHS-yhteensopiva | Yhteensopiva |
| Valmistajan osanumero | 03155-001 |
| Tavaramerkki | Axis Communications |
| Videoformaatti | H.264, H.265, MJPEG |
| Merkki/merkki |
AXIS M3086-V M30-sarja, 4 megapikselin vandaalinkestävä IP-minikuppikamera zipstreamillä, 2,4 mm:n kiinteä objektiivi, IP42-luokka
Merkki: AXIS
SKU: 02374-001
5 356 kr