| Limited warranty | 5 years |
|---|---|
| Image sensor type | CMOS |
| Wide dynamic range | YES |
| Focal length | 4.4-14.6mm |
| Form factor | Dome |
| Ingress Protection Rating | IP66 |
| Input voltage | 12V DC |
| Category | Video surveillance |
| Maximum aperture | f/3.65 |
| Max focus length | 14.6 mm |
| Environmental certification | REACH, RoHS |
| Environmentally friendly | YES |
| My aperture | f/1.65 |
| Night vision | YES |
| Night vision type | Infrared |
| Field of view | Horizontal, Vertical |
| Real resolution | 8MP |
| Maximum operating temperature | 50°C |
| CE marking | YES |
| Impact Protection Rating | IK10 |
| Fastest shutter speed | 1/66500 second |
| Slowest shutter speed | 2 seconds |
| Max frame rate | 30fps |
| Max. humidity in operation | 0.95 |
| My focus length | 4.4 mm |
| Min. temperature in operation | -40°C |
| Minimum lighting | 0.11lux, 0lux |
| Night vision distance | 40 m |
| RoHS compliant | Compatible |
| Manufacturer's part number | 03155-001 |
| Trademark | Axis Communications |
| Video format | H.264, H.265, MJPEG |

AXIS M3215-LVE M32 Series, 2MP Zipstream IP Dome Camera with DLPU, 2.8mm Fixed Lens, IR 30M, IP66 (replaces M3205-LVE)
Brand: AXIS
SKU: 02371-001
7 811 kr






