| Begrænset garanti | 5 år |
|---|---|
| Billedsensortype | CMOS |
| Bredt dynamisk område | JA |
| Brændvidde | 4,4-14,6 mm |
| Formfaktor | Kuppel |
| Indtrængningsbeskyttelsesklassificering | IP66 |
| Indgangsspænding | 12V DC |
| Kategori | Videoovervågning |
| Maksimal blænde | f/3,65 |
| Maksimal brændvidde | 14,6 mm |
| Miljøcertificering | REACH, RoHS |
| Miljøvenligt | JA |
| Min blændeåbning | f/1.65 |
| Nattesyn | JA |
| Nattesynstype | Infrarød |
| Synsfelt | Vandret, lodret |
| Ægte opløsning | 8 MP |
| Maksimal driftstemperatur | 50°C |
| CE-mærkning | JA |
| Klassificering af stødbeskyttelse | IK10 |
| Hurtigste lukkertid | 1/66500 sekund |
| Længste lukkertid | 2 sekunder |
| Maksimal billedhastighed | 30 fps |
| Maks. luftfugtighed under drift | 0.95 |
| Min brændvidde | 4,4 mm |
| Min. driftstemperatur | -40°C |
| Minimumsbelysning | 0,11 lux, 0 lux |
| Nattesynsafstand | 40 meter |
| RoHS-kompatibel | Kompatibel |
| Producentens varenummer | 03155-001 |
| Varemærke | Axis Communications |
| Videoformat | H.264, H.265, MJPEG |

AXIS P3285-LVE 2MP P32 Dome-kamera AI-drevet udendørs 10 mm objektiv
Varenummer: 02981-001
10 598 kr.






