| Anslutningsteknik | Trådbunden |
|---|---|
| Begränsad garanti | Ikke oplyst |
| Bildsensortyp | CMOS |
| Brett dynamiskt omfång | JA |
| Certifieringar | CISPR 32 Class A, ECE R10 rev.06, EN 50121-4, EN 55032 Class A, EN 55035, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC Part 15 Subpart B Class A, ICES-3(A)/NMB-3(A), KS C 9832 Class A, KS C 9835, RCM AS/NZS CISPR 32 Class A, VCCI Class A |
| Fokuslängd | 3.6mm |
| Formfaktor | Kupol |
| Funktioner | Brett dynamiskt omfång, Robust konstruktion, SD-kort för lokal lagring |
| Färg | |
| Förpackningstyp | Bulk |
| Hållbarhet | Stöttålig, Vibrationstålig |
| Ingress Protection Rating | IP66, IP67 |
| Inspelningsformat | Full HD |
| Kategori | Videoövervakning |
| Kvantitet | 10 |
| Lagrings typ | Minneskort |
| Lins monteringstyp | M12 |
| Linstyp | Fast |
| Max fokuslängd | 3.60 mm |
| Maximal upplösning | 1280 x 720 |
| Maximal videoupplösning | 1920 x 1080 |
| Miljöcertifiering | EN 50155 Class OT1/ST2 (2021), IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 60529 IP67, IEC/EN 62262 IK10 |
| Monteringstyp | Fordonsfäste |
| Nätverk RJ-45 | JA |
| Produktgrupp | P |
| Produktnamn | AXIS P3905-R Mk III RJ45 3.6 mm 10P |
| Produktserie | P39 |
| Produkttyp | Fasta kupolkameror |
| Synfält | Horisontell, Vertikal |
| Verklig upplösning | 2MP |
| Videoupplösning | 1280 x 720 |
| Maximal drifttemperatur | 55°C |
| Bländare | f/2.0 |
| Certifiering och standarder | ONVIF A, ONVIF C, ONVIF G, ONVIF M, ONVIF S, ONVIF T |
| Fjärrservice | JA |
| Impact Protection Rating | IK10 |
| Lins ingår | JA |
| Max bildhastighet | 45 fps |
| Max effektförbrukning | 3W |
| Min fokuslängd | 3.6mm |
| Min. temperatur i drift | -30°C |
| Minneskort som stöds | JA |
| Produktmodell | P3905-R Mk III |
| RoHS-kompatibel | Kompatibel |
| Strömförsörjning via Ethernet PoE | JA |
| Stödda nätverksprotokoll | IPv6 USGv6, NIST SP500-267 |
| Tillverkare | Axis Communications |
| Tillverkarens art.nr | 02670-021 |
| Tillverkarens Webbadress | |
| Tillverkningsland | PL |
| Varumärke | Axis Communications |
| Video format | H.264, H.265, MJPEG |

AXIS F4105-LRE Diskret IP-kupolkamera i F-serien, 2,8 mm objektiv, IR 10M, IP67, vit, 8-pack
SKU: 02364-021
34 213 kr






