| Begränsad garanti | Ikke oplyst |
|---|---|
| Bildsensortyp | CMOS |
| Brett dynamiskt omfång | JA |
| Certifieringar | EN 55024, EN 55032 Class A, EN 55035, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC Part 15 Subpart B Class A, ICES(A)/NMB(A), KC KN32 Class A, KC KN35, RCM AS/NZS CISPR 32 Class A, VCCI Class A |
| Diameter | 101 mm |
| Fokuslängd | 2.9mm |
| Formfaktor | Kupol |
| Färg | |
| Hållbarhet | Vandalresistent |
| Ingress Protection Rating | IP66 |
| Inomhusutomhus | Utomhus |
| Kategori | Videoövervakning |
| Lagrings typ | Minneskort |
| Lins monteringstyp | M12 |
| Linstyp | Fast |
| Max bländare | f/2 |
| Max fokuslängd | 2.9mm |
| Maximal videoupplösning | 1920 x 1080 |
| Miljöcertifiering | IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-6, IEC 60068-2-78, IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 62262 IK08, NEMA 250 Type 4X |
| Miljövänlig | JA |
| Nattseende | JA |
| Nattseende typ | Infraröd (IR) |
| Nätverk RJ-45 | JA |
| Paketinnehåll | KabelpackningarKameraKontaktskyddInstallationsguideAutentifieringsnyckel för ägaren |
| Produktgrupp | M |
| Produktnamn | AXIS M3125-LVE Svart |
| Produktserie | M31 |
| Produkttyp | Fasta kupolkameror |
| Synfält | Horisontell, Vertikal |
| TAA-kompatibel | JA |
| Verklig upplösning | 2MP |
| Maximal drifttemperatur | 50°C |
| Bländare | f/2.0 |
| Certifiering och standarder | ONVIF G, ONVIF M, ONVIF S, ONVIF T |
| Impact Protection Rating | IK08 |
| Kortast slutartid | 1/25000 sekund |
| Lins ingår | JA |
| Längsta slutartid | 2 sekunder |
| Max bildhastighet | 60 fps |
| Max effektförbrukning | 11W |
| Max. luftfuktighet i drift | 1 |
| Min fokuslängd | 2.9 mm |
| Min. temperatur i drift | -30°C |
| Minimum belysning | 0.03 lux |
| Minneskort som stöds | JA |
| Nattseende avstånd | 20 m |
| Produktmodell | 02917-001 |
| RoHS-kompatibel | Utanför räckvidd |
| Strömförsörjning via Ethernet PoE | JA |
| Stödda nätverksprotokoll | IPv6 USGv6, NIST SP500-267 |
| Tillverkare | Axis Communications |
| Tillverkarens art.nr | 02917-001 |
| Tillverkarens Webbadress | |
| Tillverkningsland | KH |
| Varumärke | Axis Communications |
| Video format | H.264, H.265 |
| Varumärke/Fabrikat |
AXIS M5526-E 50 Hz 4MP PTZ Dome-kamera, inomhus och utomhus, 10x zoom och Focus Recall
Varumärke: AXIS
SKU: 02768-001
14 617 kr
