| Forbindelsesteknologi | Kablet |
|---|---|
| Begrænset garanti | 3 år |
| Billedsensortype | CMOS |
| Bredde | 119,4 mm |
| Bredt dynamisk område | JA |
| Certificeringer | CISPR 32 Klasse A, CISPR 35, EN 55032 Klasse A, EN 55035, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC Del 15 Underdel B Klasse A, ICES-3(A)/NMB-3(A), KS C 9832 Klasse A, KS C 9835, RCM AS/NZS CISPR 32 Klasse A, VCCI Klasse A |
| Diameter | 119,9 mm |
| Dybde | 119,4 mm |
| Brændvidde | 3,5-6,6 mm |
| Formfaktor | Kuppel |
| Funktioner | Bredt dynamisk område, støjreduktion, dag/nat, persondetektion, HTTPS-kryptering, indbygget IR-LED, indtrængningsbeskyttelse, privatlivsmaskering, PTZ, bevægelsesdetektion |
| Farve | |
| HDMI | JA |
| Bæredygtighed | Vandalsikker |
| Højde | 71,1 mm |
| Indtrængningsbeskyttelsesklassificering | IP42 |
| Optagelsesformat | Fuld HD |
| Kategori | Videoovervågning |
| Mængde | 1 |
| Lagringstype | Hukommelseskort |
| Linse type | Varifokal |
| Maksimal blænde | f/1.7 |
| Maksimal brændvidde | 6,60 mm |
| Maksimal opløsning | 1280x720 |
| Maksimal videoopløsning | 1920 x 1080 |
| Miljøcertificering | IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-6, IEC/EN 60529 IP42, IEC/EN 62262 IK08 |
| Miljøvenligt | JA |
| Min blændeåbning | f/2.6 |
| Monteringstype | Pendelmontering, Planforsænket montering, Montering af samledåse, Loftmontering, Vægmontering, Påbygningsmontering |
| Nattesyn | JA |
| Nattesynstype | Infrarød |
| Netværk RJ-45 | JA |
| Optisk zoom | 2x |
| Pakkens indhold | 1 x M4215-LV Dome-kamera Varifokal 2 MP dome med IR og deep learning 1 x installationsvejledning 1 x ejergodkendelsesnøgle 1 x virtuel klientlicens til H.264/H.265 |
| Produktgruppe | M |
| Produktnavn | AXIS M4215-LV |
| Produktserie | M42 |
| Produkttype | Faste domekameraer |
| Synsfelt | Vandret, lodret |
| Ægte opløsning | 2 MP |
| Videoopløsning | 1280x720 |
| Vægt | 366 g |
| Maksimal driftstemperatur | 45°C |
| Blænde | f/1.7-2.6 |
| CE-mærkning | JA |
| Certificering og standarder | ONVIF G, ONVIF M, ONVIF S, ONVIF T |
| Fjernbetjening | JA |
| Klassificering af stødbeskyttelse | IK08 |
| Hurtigste lukkertid | 1/25000 sekund |
| Linse inkluderet | JA |
| Længste lukkertid | 1/5 sekund |
| Maksimal billedhastighed | 30 fps |
| Maks. strømforbrug | 10W |
| Maks. luftfugtighed under drift | 0.85 |
| Min brændvidde | 3,5 mm |
| Min. driftstemperatur | 0°C |
| Minimumsbelysning | 0 lux |
| Understøttede hukommelseskort | JA |
| Nattesynsafstand | 20 m |
| Produktmodel | M4215-LV |
| RoHS-kompatibel | Kompatibel |
| Strøm via Ethernet (PoE) | JA |
| Understøttede netværksprotokoller | IPv6 USGv6, NIST SP500-267 |
| Fabrikant | Axis Communications |
| Producentens varenummer | 02677-001 |
| Producentens hjemmesideadresse | |
| Fremstillingsland | TH |
| Varemærke | Axis Communications |
| Videoformat | H.264, H.264H (MPEG-4 Del 10/AVC), H.264M (MPEG-4 Del 10/AVC), H.265, H.265 (MPEG-H Del 2/HEVC) Hovedprofil, Motion JPEG |
| Mærke/fabrikat |
6 430 kr.