| Forbindelsesteknologi | Kablet |
|---|---|
| Begrænset garanti | 3 år |
| Billedsensortype | CMOS |
| Diameter | 232 mm |
| Formfaktor | Kuppel |
| Funktioner | Automatisk affugtning, Bredt dynamisk område, Dag/nat, Elektronisk billedstabilisering, HTTPS-kryptering, Indtrængningsforebyggelse, Højlyskompensation (HLC), Adgangskodebeskyttelse, Privatlivsmaskering, PTZ, Hvidbalance |
| Farve | |
| Indtrængningsbeskyttelsesklassificering | IP66, IP67 |
| IndendørsUdendørs | Uden for |
| Optagelsesformat | HD |
| Indgangsspænding | 100V AC, 240V AC |
| Kategori | Videoovervågning |
| Lagringstype | Hukommelseskort |
| Linse type | Varifokal |
| Maksimal blænde | f/1.6 |
| Maksimal brændvidde | 127,50 mm |
| Maksimal videoopløsning | 1280x720 |
| Min blændeåbning | f/4.2 |
| Netværk RJ-45 | JA |
| Optisk zoom | 30 gange |
| Produktnavn | Q6074-E PTZ netværkskamera |
| Produkttype | netværkskamera |
| Synsfelt | Vandret, lodret |
| Videoopløsning | 1280x720 |
| Vægt | 3,75 kg |
| Maksimal driftstemperatur | 50°C |
| CE-mærkning | JA |
| Fjernbetjening | JA |
| Klassificering af stødbeskyttelse | IK10 |
| Hurtigste lukkertid | 1/11000 sekund |
| Linse inkluderet | JA |
| Længste lukkertid | 1/3 sekund |
| Maksimal billedhastighed | 60 fps |
| Maks. luftfugtighed under drift | 1 |
| Min brændvidde | 4,3 mm |
| Min. driftstemperatur | -50°C |
| Produktmodel | Q6074-E |
| RoHS-kompatibel | Kompatibel |
| Fabrikant | Axis Communications |
| Producentens varenummer | 01973-301 |
| Producentens hjemmesideadresse | |
| Varemærke | Axis Communications |
| Videoformat | H.264, H.264B (MPEG-4 Del 10/AVC), H.264H (MPEG-4 Del 10/AVC), H.264M (MPEG-4 Del 10/AVC), H.265, H.265 (MPEG-H Del 2/HEVC) Hovedprofil, Motion JPEG, Zipstream |
| Mærke/fabrikat |
6 430 kr.
