| Anslutningsteknik | Trådbunden |
|---|---|
| Begränsad garanti | 3 år |
| Bildsensortyp | CMOS |
| Diameter | 232 mm |
| Formfaktor | Kupol |
| Funktioner | Automatisk avfuktning, Brett dynamiskt omfång, Dag/Natt, Elektronisk bildstabilisering, HTTPS-kryptering, Intrångsskydd, Kompensation för högdagrar (HLC), Lösenordsskydd, Maskering av integritet, PTZ, Vitbalans |
| Färg | |
| Ingress Protection Rating | IP66, IP67 |
| Inomhusutomhus | Utomhus |
| Inspelningsformat | HD |
| Inspänning | 100V AC, 240V AC |
| Kategori | Videoövervakning |
| Lagrings typ | Minneskort |
| Linstyp | Varifokal |
| Max bländare | f/1.6 |
| Max fokuslängd | 127.50 mm |
| Maximal videoupplösning | 1280 x 720 |
| Min bländare | f/4.2 |
| Nätverk RJ-45 | JA |
| Optisk zoom | 30x |
| Produktnamn | Q6074-E PTZ-nätverkskamera |
| Produkttyp | nätverkskamera |
| Synfält | Horisontell, Vertikal |
| Videoupplösning | 1280 x 720 |
| Vikt | 3.75kg |
| Maximal drifttemperatur | 50°C |
| CE-märkning | JA |
| Fjärrservice | JA |
| Impact Protection Rating | IK10 |
| Kortast slutartid | 1/11000 sekund |
| Lins ingår | JA |
| Längsta slutartid | 1/3 sekund |
| Max bildhastighet | 60 fps |
| Max. luftfuktighet i drift | 1 |
| Min fokuslängd | 4.3mm |
| Min. temperatur i drift | -50°C |
| Produktmodell | Q6074-E |
| RoHS-kompatibel | Kompatibel |
| Tillverkare | Axis Communications |
| Tillverkarens art.nr | 01973-301 |
| Tillverkarens Webbadress | |
| Varumärke | Axis Communications |
| Video format | H.264, H.264B (MPEG-4 Part 10/AVC), H.264H (MPEG-4 Part 10/AVC), H.264M (MPEG-4 Part 10/AVC), H.265, H.265 (MPEG-H Part 2/HEVC) Main Profile, Motion JPEG, Zipstream |

19 884 kr





