| Yhteystekniikka | Langallinen |
|---|---|
| Rajoitettu takuu | Ei julkistettu |
| Kuvakennon tyyppi | CMOS |
| Laaja dynaaminen alue | KYLLÄ |
| Sertifikaatit | ECE R10 rev.06, EN 50121-3-2, EN 50121-4, EN 50498, EN 55032 luokka B, EN 55035, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC osa 15 alaosa B luokka B, ICES-3(B)/NMB-3(B), IEC 62236-4, KS C 9832 luokka B, KS C 9835, RCM AS/NZS CISPR 32 luokka B, VCCI luokka B |
| Halkaisija | 112 mm |
| Syvyys | 83,8 mm |
| Polttoväli | 2,8 mm |
| Muototekijä | Kupoli |
| Toiminnot | Irrotettava IR-leikkaussuodin, Laaja dynaaminen alue, Päivä/Yö, Kiinnostava alue, Kestävä rakenne, Liiketunnistus, Videohallintajärjestelmä |
| Maali | |
| Pakkaustyyppi | Irtotavarana |
| Kestävä kehitys | Iskunkestävä, Vandalismin kestävä, Vettähylkivä, Tärinän kestävä |
| Tunkeutumissuojausluokitus | IP66, IP67, IP6K9K |
| Sisätiloissa Ulkona | Ulkona |
| Tallennusmuoto | Full HD |
| Luokka | Videovalvonta |
| Määrä | 8 |
| Objektiivin kiinnitystyyppi | M12 |
| Linssin tyyppi | Melkein |
| Suurin aukko | f/2 |
| Suurin tarkennuspituus | 2,80 mm |
| Suurin resoluutio | 1280x720 |
| Suurin videon resoluutio | 1920x1200 |
| Ympäristösertifikaatti | EN 50155 Luokka OT4/ST2 (2007: Luokka TX), IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-64, IEC 60721-3-5 Luokka 5M3 (Tärinä, Iskut), IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 60529 IP67, IEC/EN 62262 IK10, ISO 20653 IP6K9K, NEMA 250 Tyyppi 4X |
| Asennustyyppi | Konsolin kiinnike, Asennus kytkentärasiaan |
| Yökuvaus | KYLLÄ |
| Yönäkötyyppi | Infrapuna |
| Pakkauksen sisältö | F4105-LRE-kupuanturin asennusohje Linssityökalu |
| Tuoteryhmä | F |
| Tuotteen nimi | AKSELI F4105-LRE IRTOTAVARA 8 KPL |
| Tuotesarja | F |
| Tuotetyyppi | Anturiyksiköt |
| Näkökenttä | Vaakasuora, pystysuora |
| Todellinen resoluutio | 2 MP |
| Videon resoluutio | 1280x720 |
| Paino | 590 g |
| Maksimi käyttölämpötila | 55°C |
| IR-lamppujen lukumäärä | 2 |
| Aukko | f/2.0 |
| Törmäyssuojausluokitus | IK10 |
| Mukana objektiivi | KYLLÄ |
| Maksimikuvanopeus | 60 fps |
| Max. kosteus käytössä | 1 |
| Minun keskittymispituuteni | 2,8 mm |
| Vähimmäislämpötila käytössä | -30°C |
| Vähimmäisvalaistus | 0,3 luksia |
| Yönäköetäisyys | 10 metriä |
| Tuotemalli | F4105-LRE |
| RoHS-yhteensopiva | Yhteensopiva |
| Valmistaja | Axis Communications |
| Valmistajan osanumero | 02364-021 |
| Valmistajan verkko-osoite | |
| Valmistusmaa | TW |
| Tavaramerkki | Axis Communications |
| Merkki/merkki |
AXIS Q3628-VE Q36 -sarjan 8MP Zipstream IP-kupukamera 6,2–12,9 mm:n moniteho-objektiivilla IP66 valkoinen
Merkki: AXIS
Tuotenumero: 02617-001
24 012 kr