| Yhteystekniikka | Langallinen |
|---|---|
| Rajoitettu takuu | 3 vuotta |
| Kuvakennon tyyppi | CMOS |
| Laaja dynaaminen alue | KYLLÄ |
| Sertifikaatit | CISPR 32 luokka A, CISPR 35, EN 50121-4, EN 55032 luokka A, EN 55035, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC osa 15 alaosa B luokka A, ICES-3(A)/NMB-3(A), IEC 62236-4, KS C 9832 luokka A, KS C 9835, RCM AS/NZS CISPR 32 luokka A, VCCI luokka A |
| Polttoväli | 4,3–137 mm |
| Muototekijä | Luoti |
| Toiminnot | Tekoälyanalyysi, Automaattinen kuvanvakain, Laaja dynaaminen alue, Päivä/Yö, Sisäänrakennettu IR-LED |
| Maali | |
| Kestävä kehitys | Iskunvaimennus |
| Tunkeutumissuojausluokitus | IP66, IP67 |
| Sisätiloissa Ulkona | Ulkona |
| Tulojännite | 10–28 V tasavirta, 20–24 V vaihtovirta |
| Luokka | Videovalvonta |
| Säilytystyyppi | Muistikortti |
| Linssin tyyppi | Moniteho |
| Suurin tarkennuspituus | 138 mm |
| Suurin videon resoluutio | 2880x1620 |
| Ympäristösertifikaatti | IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-6, IEC 60068-2-78, IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 60529 IP67, IEC/EN 62262 IK10, NEMA 250 tyyppi 4X, NEMA TS 2 (2.2.7-2.2.9) |
| Ympäristöystävällinen | KYLLÄ |
| Aukon | f/1.4 |
| Asennustyyppi | Konsolin kiinnike, Kattokiinnitys, Seinäkiinnitys |
| Yökuvaus | KYLLÄ |
| Yönäkötyyppi | Infrapuna |
| Verkko RJ-45 | KYLLÄ |
| Optinen zoom | 32x |
| Pakkauksen sisältö | AXIS TQ1903-E KääntönivelAXIS TQ1917 Sovitin M25x1.5-3/4 NPTAXIS TQ1924-E PesusuutinKameraKytkentäsarjaVaatimustenmukaisuusvakuutusH4-bittinenAsennusopas, Asennuskäsikirja IM001Omistajan todennusavain |
| Tuoteryhmä | Q |
| Tuotteen nimi | AXIS Q1806-LE |
| Tuotesarja | Kysymys 18 |
| Tuotetyyppi | Kiinteät kamerat |
| Näkökenttä | Vaakasuora, pystysuora |
| TAA-yhteensopiva | KYLLÄ |
| Todellinen resoluutio | 4 megapikseliä |
| Maksimi käyttölämpötila | 60 °C |
| Aukko | f/1.4-4.0 |
| Sertifiointi ja standardit | ONVIF G, ONVIF M, ONVIF S, ONVIF T |
| Etäpalvelu | KYLLÄ |
| Törmäyssuojausluokitus | IK08, IK10 |
| Nopein suljinnopeus | 1/143000 sekuntia |
| Mukana objektiivi | KYLLÄ |
| Hitain suljinnopeus | 2 sekuntia |
| Maksimikuvanopeus | 90 kuvaa sekunnissa |
| Maksimaalinen virrankulutus | 51W |
| Max. kosteus käytössä | 1 |
| Minun keskittymispituuteni | 4,3 mm |
| Vähimmäislämpötila käytössä | -40 °C |
| Vähimmäisvalaistus | 0 luksia |
| Tuetut muistikortit | KYLLÄ |
| Yönäköetäisyys | 100 metriä |
| Tuotemalli | Q1806-LE |
| RoHS-yhteensopiva | Yhteensopiva |
| Power over Ethernet PoE | KYLLÄ |
| Tuetut verkkoprotokollat | IPv6 USGv6, NIST SP500-267 |
| Valmistaja | Axis Communications |
| Valmistajan osanumero | 02506-001 |
| Valmistajan verkko-osoite | |
| Valmistusmaa | PL |
| Tavaramerkki | Axis Communications |
| Videoformaatti | H.264, H.265, Motion JPEG |
| Merkki/merkki |
AXIS Q1808-LE 10MP luotivalvontakamera, 32x zoom, objektiivi 50-150 mm
Merkki: AXIS
Tuotenumero: 02508-001
34 213 kr