| Anslutningsteknik | Trådbunden |
|---|---|
| Begränsad garanti | 5 år |
| Bildsensortyp | CMOS |
| Brett dynamiskt omfång | JA |
| Certifieringar | CISPR 24, CISPR 35, EAC, EN 55032 Class A, EN 55035, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC Part 15 Subpart B Class A, ICES-3(A)/NMB-3(A), KC KN32 Class A, KC KN35, RCM AS/NZS CISPR 32 Class A, VCCI Class A |
| Fokuslängd | 2.4mm |
| Formfaktor | Bullet |
| Funktioner | Brett dynamiskt omfång, Dag/Natt, Inbyggd infraröd belysningsarmatur, SD-kort för lokal lagring |
| Färg | |
| Hållbarhet | Regntålig, Väderbeständighet |
| Ingress Protection Rating | IP66, IP67 |
| Inomhusutomhus | Utomhus |
| Inspelningsformat | HD |
| Kategori | Videoövervakning |
| Lagrings typ | Minneskort |
| Linstyp | Fast |
| Max bländare | f/2.1 |
| Max fokuslängd | 2.80 mm |
| Maximal videoupplösning | 2304 x 1728 |
| Miljöcertifiering | IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-6, IEC 60068-2-78, IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 60529 IP67, IEC/EN 62262 IK08 |
| Monteringstyp | Backbox-montering |
| Nattseende | JA |
| Nattseende typ | Infraröd |
| Nätverk RJ-45 | JA |
| Produktgrupp | M |
| Produktnamn | AXIS M2036-LE Svart |
| Produktserie | M20 |
| Produkttyp | Fasta kameror |
| Synfält | Horisontell, Vertikal |
| TAA-kompatibel | No |
| Verklig upplösning | 4MP |
| Vikt | 0.7kg |
| Maximal drifttemperatur | 50°C |
| Bländare | f/2.1 |
| Certifiering och standarder | ONVIF G, ONVIF M, ONVIF S, ONVIF T |
| Fjärrservice | JA |
| Impact Protection Rating | IK08 |
| Lins ingår | JA |
| Max bildhastighet | 30 fps |
| Max effektförbrukning | 13W |
| Min fokuslängd | 2.8mm |
| Min. temperatur i drift | -30°C |
| Minimum belysning | 0 lux |
| Minneskort som stöds | JA |
| Nattseende avstånd | 15 m |
| Produktmodell | M2036-LE |
| RoHS-kompatibel | Kompatibel |
| Strömförsörjning via Ethernet PoE | JA |
| Stödda nätverksprotokoll | IPv6 USGv6, NIST SP500-267 |
| Tillverkare | Axis Communications |
| Tillverkarens art.nr | 02134-001 |
| Tillverkarens Webbadress | |
| Tillverkningsland | TH |
| Varumärke | Axis Communications |
| Video format | H.264, MJPEG |
| Varumärke/Fabrikat |
AXIS Q1806-LE 4MP utomhusbullet, 90FPS, 32x zoom dag/natt, IR-lysdioder
Varumärke: AXIS
SKU: 02506-001
24 012 kr