| Anslutningsteknik | Trådbunden |
|---|---|
| Begränsad garanti | 5 år |
| Bildsensortyp | CMOS |
| Brett dynamiskt omfång | JA |
| Certifieringar | EAC, ECE R10 rev.05 (?E-ma?rk), EN 50121-3-2, EN 50121-4, EN 50498, EN 55024, EN 55032 Class A, EN 55035, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC Part 15 Subpart B Class A, ICES-3(A)/NMB-3(A), IEC 62236-4, KC KN32 Class A, KC KN35, RCM AS/NZS CISPR 32 Class A, VCCI Class A |
| Fokuslängd | 2.8mm |
| Formfaktor | Kupol |
| Färg | |
| Förpackningstyp | Bulk |
| Hållbarhet | Dammtät, Vattentät |
| Inbyggd mikrofon | JA |
| Ingress Protection Rating | IP66, IP67 |
| Inspelningsformat | HD |
| Kategori | Videoövervakning |
| Kvantitet | 10 |
| Lins monteringstyp | M12 |
| Linstyp | Fast |
| Max fokuslängd | 2.80 mm |
| Maximal upplösning | 1280 x 720 |
| Maximal videoupplösning | 1920 x 1080 |
| Miljöcertifiering | EN 50155 Class OT2/ST2 (2021), IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-64, IEC 60068-2-78, IEC 60721-3-5 Class 5M3 (Vibration, Shock), IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 60529 IP67, IEC/EN 61373 Category 1 Class B, IEC/EN 62262 IK10 |
| Monteringstyp | Fäste för konsol |
| Nattseende | JA |
| NDAA-kompatibel | JA |
| Nätverk RJ-45 | JA |
| Produktgrupp | P |
| Produktnamn | AXIS P3935-LR BULK 10P |
| Produktserie | P39 |
| Produkttyp | Fasta kupolkameror |
| Synfält | Horisontell, Vertikal |
| TAA-kompatibel | JA |
| Verklig upplösning | 2MP |
| Videoupplösning | 1280 x 720 |
| Bländare | f/1.6 |
| CE-märkning | JA |
| Certifiering och standarder | ONVIF G, ONVIF M, ONVIF S, ONVIF T |
| Fjärrservice | JA |
| Impact Protection Rating | IK10 |
| Max bildhastighet | 30 fps |
| Max effektförbrukning | 12W |
| Min fokuslängd | 2.8mm |
| Minimum belysning | 0.01 Lux |
| Minneskort som stöds | JA |
| Produktmodell | P3935-LR |
| RoHS-kompatibel | Kompatibel |
| Strömförsörjning via Ethernet PoE | JA |
| Stödda nätverksprotokoll | IPv6 USGv6, NIST SP500-267 |
| Tillverkare | Axis Communications |
| Tillverkarens art.nr | 01919-021 |
| Tillverkarens Webbadress | |
| Tillverkningsland | JP |
| Varumärke | Axis Communications |
| Video format | H.264, H.265, MJPEG |

10 598 kr







