| Forbindelsesteknologi | Kablet |
|---|---|
| Begrænset garanti | 3 år |
| Billedsensortype | CMOS |
| Bredde | 119.4 mm |
| Bredt dynamisk område | JA |
| Certificeringer | CISPR 32 Class A, CISPR 35, EN 55032 Class A, EN 55035, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC Part 15 Subpart B Class A, ICES-3(A)/NMB-3(A), KS C 9832 Class A, KS C 9835, RCM AS/NZS CISPR 32 Class A, VCCI Class A |
| Diameter | 119.9 mm |
| Dybde | 119.4 mm |
| Brændvidde | 3.5-6.6mm |
| Formfaktor | Kupol |
| Funktioner | Brett dynamiskt omfång, Brusreducering, Dag/Natt, Detektering av människor, HTTPS-kryptering, Inbyggd IR LED, Intrångsskydd, Maskering av integritet, PTZ, Rörelsedetektering |
| Farve | |
| HDMI | JA |
| Bæredygtighed | Vandalresistent |
| Højde | 71.1 mm |
| Indtrængningsbeskyttelsesklassificering | IP42 |
| Optagelsesformat | Fuld HD |
| Kategori | Videoovervågning |
| Mængde | 1 |
| Lagringstype | Hukommelseskort |
| Linse type | Varifokal |
| Maksimal blænde | f/1.7 |
| Maksimal brændvidde | 6.60 mm |
| Maksimal opløsning | 1280x720 |
| Maksimal videoopløsning | 1920 x 1080 |
| Miljøcertificering | IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-6, IEC/EN 60529 IP42, IEC/EN 62262 IK08 |
| Miljøvenligt | JA |
| Min blændeåbning | f/2.6 |
| Monteringstype | Hängande montering, Infälld montering, Montering i kopplingsdosa, Takmontering, Väggfäste, Ytmontering |
| Nattesyn | JA |
| Nattesynstype | Infraröd |
| Netværk RJ-45 | JA |
| Optisk zoom | 2x |
| Pakkens indhold | 1 x M4215-LV Dome Camera Varifocal 2 MP dome med IR och deep learning 1 x installationsguide 1 x autentiseringsnyckel för ägare 1 x virtuell klientlicens för H.264/H.265 |
| Produktgruppe | M |
| Produktnavn | AXIS M4215-LV |
| Produktserie | M42 |
| Produkttype | Fasta kupolkameror |
| Synsfelt | Horisontell, Vertikal |
| Ægte opløsning | 2 MP |
| Videoopløsning | 1280x720 |
| Vægt | 366g |
| Maksimal driftstemperatur | 45°C |
| Bländare | f/1.7-2.6 |
| CE-mærkning | JA |
| Certificering og standarder | ONVIF G, ONVIF M, ONVIF S, ONVIF T |
| Fjernbetjening | JA |
| Klassificering af stødbeskyttelse | IK08 |
| Hurtigste lukkertid | 1/25000 sekund |
| Linse inkluderet | JA |
| Længste lukkertid | 1/5 sekund |
| Maksimal billedhastighed | 30 fps |
| Max effektförbrukning | 10W |
| Maks. luftfugtighed under drift | 0.85 |
| Min brændvidde | 3.5mm |
| Min. driftstemperatur | 0°C |
| Minimumsbelysning | 0 lux |
| Minneskort som stöds | JA |
| Nattesynsafstand | 20 m |
| Produktmodel | M4215-LV |
| RoHS-kompatibel | Kompatibel |
| Strøm via Ethernet (PoE) | JA |
| Stödda nätverksprotokoll | IPv6 USGv6, NIST SP500-267 |
| Fabrikant | Axis Communications |
| Producentens varenummer | 02677-001 |
| Producentens hjemmesideadresse | |
| Fremstillingsland | TH |
| Varemærke | Axis Communications |
| Videoformat | H.264, H.264H (MPEG-4 Part 10/AVC), H.264M (MPEG-4 Part 10/AVC), H.265, H.265 (MPEG-H Part 2/HEVC) Main Profile, Motion JPEG |
AXIS M4215-V 2MP kupolkamera med kantskydd, 3,5-6,6 mm varifokalt objektiv, IP42 IK08, vit
🟡 Lavet på bestilling - Leveringstiden varierer
AXIS M4215-LV 2MP Dome-kamera, 3,5-6,6 mm variabelt brændviddeobjektiv, WDR, IK08, IP42, hvid
Varenummer: 02677-001
GTIN: 7331021081529
6352,00 kr.
Relaterede varer
-
Axis dome-kameraer
AXIS M3086-V M30-serien, 4MP vandalsikkert IP-minidomekamera med zipstream, 2,4 mm fast objektiv, IP42
Axis dome-kameraerAXIS M3086-V M30-serien, 4MP vandalsikkert IP-minidomekamera med zipstream, 2,4 mm fast objektiv, IP42
Varumärke: AXISOmkostningseffektiv indendørs dome med 4MP og 130° vidvinkel. WDR og Lightfinder giver et godt billede under alle lysforhold.
AI-analyse til registrering af personer og køretøjer. Vandalsikker (IK08), nem installation med PoE.
Ideel til butikker og kontorer.
VARENUMMER: 02374-0014892,00 kr. -
Axis dome-kameraer
AXIS P4705-PLVE P47-serien, 2x2MP Zipstream 360° 2,5x optisk zoom Multisensor IP Panoramic Dome-kamera, 3,26-8,12 mm varifokal linse, IP67
Axis dome-kameraerAXIS P4705-PLVE P47-serien, 2x2MP Zipstream 360° 2,5x optisk zoom Multisensor IP Panoramic Dome-kamera, 3,26-8,12 mm varifokal linse, IP67
Varumärke: AXISAXIS P4705-PLVE er et avanceret 360°-panoramakamera med to 2MP-sensorer og 2,5x optisk zoom.
Med 360° IR-belysning, Lightfinder-teknologi og AI-analyse på begge sensorer giver den komplet overvågning med enestående billedkvalitet. IP67-beskyttelse til udendørs brug.
VARENUMMER: 02415-00112852,00 kr. -
Axis dome-kameraer
AXIS P3277-LVE P32-serien 5MP udendørs IP-kamera med indbygget mikrofon, 3,0-8,5 mm varifokal linse, AI-drevet, optimeret IR
Axis dome-kameraerAXIS P3277-LVE P32-serien 5MP udendørs IP-kamera med indbygget mikrofon, 3,0-8,5 mm varifokal linse, AI-drevet, optimeret IR
AXIS P3277-LVE P32-serien 5MP udendørs dome IP-kamera med indbygget mikrofon, 3,0-8,5 mm varifokal linse, AI-drevet, optimeret IR
Varenummer: 03213-00113251,00 kr. -
Axis dome-kameraer
AXIS F4105-LRE F-serien diskret IP-domekamera, 2,8 mm linse, IR 10M, IP67, hvid, 8-pak
Axis dome-kameraerAXIS F4105-LRE F-serien diskret IP-domekamera, 2,8 mm linse, IR 10M, IP67, hvid, 8-pak
AXIS F4105-LRE F-serien, diskret IP-domekamera, 2,8 mm linse, IR 10M, IP67, hvid, 8-pak
Varenummer: 02364-02133694,00 kr. -
Axis dome-kameraer
AXIS M4318-PLVE M43-serien, 12MP IP Mini Dome-kamera med panoramaudsigt til udendørs brug
Axis dome-kameraerAXIS M4318-PLVE M43-serien, 12MP IP Mini Dome-kamera med panoramaudsigt til udendørs brug
Varumärke: AXISAxis M4318-PLVE 12MP Panorama Mini-Dome
Udendørskamera med 360° visning og 12MP sensor.
Indbygget IR-belysning til nattesyn, dybdegående læringsanalyse til person- og køretøjsdetektion.
IP66/IK10-beskyttet, PoE-drevet.
Perfekt til avanceret udendørsovervågning.
Varenummer: 02511-00111924,00 kr.













