| Begrænset garanti | 5 år |
|---|---|
| Billedsensortype | CMOS |
| Bredt dynamisk område | JA |
| Brændvidde | 3-8.5mm |
| Formfaktor | Kupol |
| Indtrængningsbeskyttelsesklassificering | IP54 |
| Indgangsspænding | 12V DC |
| Kategori | Videoovervågning |
| Maksimal blænde | f/2.58 |
| Maksimal brændvidde | 8.5 mm |
| Miljøcertificering | REACH, RoHS |
| Miljøvenligt | JA |
| Min blændeåbning | f/1.38 |
| Nattesyn | JA |
| Nattesynstype | Infraröd |
| Synsfelt | Horisontell, Vertikal |
| Ægte opløsning | 5MP |
| Maksimal driftstemperatur | 50°C |
| CE-mærkning | JA |
| Klassificering af stødbeskyttelse | IK10 |
| Hurtigste lukkertid | 1/30500 sekund |
| Længste lukkertid | 2 sekunder |
| Maksimal billedhastighed | 30 fps |
| Maks. luftfugtighed under drift | 0.95 |
| Min brændvidde | 3 mm |
| Min. driftstemperatur | 0°C |
| Minimumsbelysning | 0.10lux, 0lux |
| Nattesynsafstand | 40 meter |
| RoHS-kompatibel | Kompatibel |
| Producentens varenummer | 03152-001 |
| Varemærke | Axis Communications |
| Videoformat | H.264, H.265, MJPEG |
Relaterede varer
-
Axis dome-kameraer
AXIS P3905-R Mk III P39-serien, 2MP Zipstrea indbygget IP-domekamera, 3,6 mm linse, IP67, M12, hvid, 10-pak
Axis dome-kameraerAXIS P3905-R Mk III P39-serien, 2MP Zipstrea indbygget IP-domekamera, 3,6 mm linse, IP67, M12, hvid, 10-pak
AXIS P3905-R Mk III P39-serien, 2MP Zipstream indbygget IP-domekamera, 3,6 mm linse, IP67, M12, hvid, 10-pak
Varenummer: 02671-02153990,00 kr. -
Axis dome-kameraer
AXIS M3215-LVE M32-serien, 2MP Zipstream IP Dome-kamera med DLPU, 2,8 mm fast objektiv, IR 30M, IP66 (erstatter M3205-LVE)
Axis dome-kameraerAXIS M3215-LVE M32-serien, 2MP Zipstream IP Dome-kamera med DLPU, 2,8 mm fast objektiv, IR 30M, IP66 (erstatter M3205-LVE)
Varumärke: AXISLightfinder, Forensic WDR og OptimisedIR med 30 meter IR-belysning sikrer fremragende billedkvalitet under alle lysforhold. Kameraet har IP66-beskyttelse til udendørs brug og indbygget cybersikkerhed.
VARENUMMER: 02371-0017811,00 kr. -
Axis dome-kameraer
AXIS M4218-LV 8MP Dome-kamera, 3,5-6,6 mm variabelt brændviddeobjektiv, optimeret IR, DLPU, hvid
Axis dome-kameraerAXIS M4218-LV 8MP Dome-kamera, 3,5-6,6 mm variabelt brændviddeobjektiv, optimeret IR, DLPU, hvid
AXIS M4218-LV 8MP Dome-kamera, 3,5-6,6 mm variabelt brændviddeobjektiv, optimeret IR, DLPU, hvid
Varenummer: 02679-0017413,00 kr. -
Axis dome-kameraer
AXIS M3086-V 4MP indendørs mini-dome-kamera med dyb læring
Varumärke: AXISKompakt indendørs dome med deep learning-analyse. 4MP, 130° vidvinkel, WDR og Lightfinder for godt billede selv i svagt lys. Indbygget AI til person- og køretøjsregistrering.
Vandalsikker (IK08), nem installation med PoE. Ideel til smart overvågning med avanceret analyse.
VARENUMMER: 02832-0015026,00 kr. -
Axis dome-kameraer
AXIS Q3628-VE Q36-serien 8MP Zipstream IP-domekamera 6,2-12,9 mm variabelt brændviddeobjektiv IP66 hvid
Axis dome-kameraerAXIS Q3628-VE Q36-serien 8MP Zipstream IP-domekamera 6,2-12,9 mm variabelt brændviddeobjektiv IP66 hvid
AXIS Q3628-VE Q36-serien, 8MP Zipstream IP-domekamera, 6,2-12,9 mm variabelt brændviddeobjektiv, IP66, hvid
Varenummer: 02617-00122537,00 kr.














