| Yhteystekniikka | Langallinen |
|---|---|
| Rajoitettu takuu | 3 vuotta |
| Kuvakennon tyyppi | CMOS |
| Laaja dynaaminen alue | KYLLÄ |
| Sertifikaatit | CISPR 32 luokka A, CISPR 35, EN 55032 luokka A, EN 55035, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC osa 15 alaosa B luokka A, ICES-3(A)/NMB-3(A), KS C 9832 luokka A, KS C 9835, RCM AS/NZS CISPR 32 luokka A, VCCI luokka A |
| Halkaisija | 120 mm |
| Polttoväli | 3,5–6,6 mm |
| Muototekijä | Kupoli |
| Toiminnot | 2D-kohinanvaimennus, 3D-digitaalinen kohinanvaimennus, videosisällön analysointi, kasvojentunnistus, laaja dynaaminen alue, kohinanvaimennus, päivä/yö, yksityisyyden suojaus, moninäkymäsuoratoisto, videonhallintajärjestelmä, valkotasapaino |
| Maali | |
| HDMI-liitäntä | KYLLÄ |
| Kestävä kehitys | Vandalismin kestävä |
| Korkeus | 71 mm |
| Tunkeutumissuojausluokitus | IP42 |
| Sisätiloissa Ulkona | Sisätiloissa |
| Tallennusmuoto | 4K |
| Luokka | Videovalvonta |
| Säilytystyyppi | Muistikortti |
| Linssin tyyppi | Moniteho |
| Suurin aukko | f/1.7 |
| Suurin tarkennuspituus | 6,60 mm |
| Suurin resoluutio | 1280x720 |
| Suurin videon resoluutio | 3840x2160 |
| Ympäristösertifikaatti | IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-6, IEC/EN 60529 IP42, IEC/EN 62262 IK08 |
| Ympäristöystävällinen | KYLLÄ |
| Aukon | f/2.6 |
| Asennustyyppi | Riippuasennus, Uppoasennus, Kytkentärasia-asennus, Kattoasennus, Seinäasennus, Pinta-asennus |
| Yökuvaus | KYLLÄ |
| Verkko RJ-45 | KYLLÄ |
| Optinen zoom | 2 kertaa |
| Pakkauksen sisältö | M4218-V-kupukameran asennusopas Omistajan todennusavain H.264/H.265 Virtual Client -lisenssi |
| Tuoteryhmä | M |
| Tuotteen nimi | AXIS M4218-V |
| Tuotesarja | M42 |
| Tuotetyyppi | Kiinteät kupukamerat |
| Näkökenttä | Vaakasuora, pystysuora |
| Todellinen resoluutio | 8 MP |
| Videon resoluutio | 1280x720 |
| Paino | 356 g |
| Maksimi käyttölämpötila | 40°C |
| Aukko | f/1.7-2.6 |
| Sertifiointi ja standardit | ONVIF G, ONVIF M, ONVIF S, ONVIF T |
| Etäpalvelu | KYLLÄ |
| Törmäyssuojausluokitus | IK08 |
| Nopein suljinnopeus | 1/71500 sekuntia |
| Mukana objektiivi | KYLLÄ |
| Hitain suljinnopeus | 1/5 sekuntia |
| Maksimikuvanopeus | 15 kuvaa sekunnissa |
| Maksimaalinen virrankulutus | 5W |
| Max. kosteus käytössä | 0.95 |
| Minun keskittymispituuteni | 3,5 mm |
| Vähimmäislämpötila käytössä | 0°C |
| Vähimmäisvalaistus | 0,04 luksia |
| Tuetut muistikortit | KYLLÄ |
| Tuotemalli | M4218-V |
| RoHS-yhteensopiva | Yhteensopiva |
| Power over Ethernet PoE | KYLLÄ |
| Tuetut verkkoprotokollat | IPv6 USGv6, NIST SP500-267 |
| Valmistaja | Axis Communications |
| Valmistajan osanumero | 02678-001 |
| Valmistajan verkko-osoite | |
| Valmistusmaa | TH |
| Tavaramerkki | Axis Communications |
| Videoformaatti | H.264, H.264H, H.264H (MPEG-4 osa 10/AVC), H.264M, H.264M (MPEG-4 osa 10/AVC), H.265, H.265 (MPEG-H osa 2/HEVC), Motion JPEG, Zipstream |

AXIS P4705-PLVE P47-sarja, 2x2MP Zipstream 360° 2,5x optinen zoom monisensorinen IP-panoraamakupukamera, 3,26-8,12 mm:n monitarkennusobjektiivi, IP67 - suojausluokka
Merkki: AXIS
SKU: 02415-001
12 852 kr





