| Forbindelsesteknologi | Kablet |
|---|---|
| Begrænset garanti | 3 år |
| Billedsensortype | CMOS |
| Bredt dynamisk område | JA |
| Certificeringer | CISPR 32 Klasse A, CISPR 35, EN 55032 Klasse A, EN 55035, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC Del 15 Underdel B Klasse A, ICES-3(A)/NMB-3(A), KS C 9832 Klasse A, KS C 9835, RCM AS/NZS CISPR 32 Klasse A, VCCI Klasse A |
| Diameter | 120 mm |
| Brændvidde | 3,5-6,6 mm |
| Formfaktor | Kuppel |
| Funktioner | 2D-støjreduktion, 3D digital støjreduktion, Analyse af videoindhold, Ansigtsgenkendelse, Bredt dynamisk område, Støjreduktion, Dag/nat, Maskering af privatlivets fred, Multi-view stream, Videostyringssystem, Hvidbalance |
| Farve | |
| HDMI | JA |
| Bæredygtighed | Vandalsikker |
| Højde | 71 mm |
| Indtrængningsbeskyttelsesklassificering | IP42 |
| IndendørsUdendørs | Indendørs |
| Optagelsesformat | 4K |
| Kategori | Videoovervågning |
| Lagringstype | Hukommelseskort |
| Linse type | Varifokal |
| Maksimal blænde | f/1.7 |
| Maksimal brændvidde | 6,60 mm |
| Maksimal opløsning | 1280x720 |
| Maksimal videoopløsning | 3840 x 2160 |
| Miljøcertificering | IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-6, IEC/EN 60529 IP42, IEC/EN 62262 IK08 |
| Miljøvenligt | JA |
| Min blændeåbning | f/2.6 |
| Monteringstype | Pendelmontering, Planforsænket montering, Montering af samledåse, Loftmontering, Vægmontering, Påbygningsmontering |
| Nattesyn | JA |
| Netværk RJ-45 | JA |
| Optisk zoom | 2x |
| Pakkens indhold | Installationsmanual til M4218-V domekamera Ejergodkendelsesnøgle H.264/H.265 virtuel klientlicens |
| Produktgruppe | M |
| Produktnavn | AXIS M4218-V |
| Produktserie | M42 |
| Produkttype | Faste domekameraer |
| Synsfelt | Vandret, lodret |
| Ægte opløsning | 8 MP |
| Videoopløsning | 1280x720 |
| Vægt | 356 g |
| Maksimal driftstemperatur | 40°C |
| Blænde | f/1.7-2.6 |
| Certificering og standarder | ONVIF G, ONVIF M, ONVIF S, ONVIF T |
| Fjernbetjening | JA |
| Klassificering af stødbeskyttelse | IK08 |
| Hurtigste lukkertid | 1/71500 sekund |
| Linse inkluderet | JA |
| Længste lukkertid | 1/5 sekund |
| Maksimal billedhastighed | 15 fps |
| Maks. strømforbrug | 5W |
| Maks. luftfugtighed under drift | 0.95 |
| Min brændvidde | 3,5 mm |
| Min. driftstemperatur | 0°C |
| Minimumsbelysning | 0,04 lux |
| Understøttede hukommelseskort | JA |
| Produktmodel | M4218-V |
| RoHS-kompatibel | Kompatibel |
| Strøm via Ethernet (PoE) | JA |
| Understøttede netværksprotokoller | IPv6 USGv6, NIST SP500-267 |
| Fabrikant | Axis Communications |
| Producentens varenummer | 02678-001 |
| Producentens hjemmesideadresse | |
| Fremstillingsland | TH |
| Varemærke | Axis Communications |
| Videoformat | H.264, H.264H, H.264H (MPEG-4 Del 10/AVC), H.264M, H.264M (MPEG-4 Del 10/AVC), H.265, H.265 (MPEG-H Del 2/HEVC), Motion JPEG, Zipstream |

AXIS M4227-LVE M42-serien 5MP udendørs IP-kamera, WDR, optimeret IR, 3,2-7,2 mm variabel brændvidde
Varenummer: 02815-001
9 885 kr.







