| Anslutningsteknik | Trådbunden |
|---|---|
| Begränsad garanti | Ikke oplyst |
| Bildsensortyp | CMOS |
| Brett dynamiskt omfång | JA |
| Certifieringar | CISPR 32 Class A, CISPR 35, EN 50121-4, EN 55032 Class A, EN 55035, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC Part 15 Subpart B Class A, ICES-3(A)/NMB-3(A), IEC 62236-4, RCM AS/NZS CISPR 32 Class A |
| Diameter | 132 mm |
| Fokuslängd | 6.2-12.9mm |
| Formfaktor | Bullet |
| Funktioner | Brett dynamiskt omfång, Dag/Natt, Detektering av fordon, Detektering av ljud, Detektering av människor, Detektering av stötar, Inbyggd IR LED, PTZ, Rörelsedetektering, SD-kort för lokal lagring, Videohanteringssystem |
| Färg | |
| Hållbarhet | Stötdämpande, Väderbeständighet |
| Ingress Protection Rating | IP66, IP67 |
| Inomhusutomhus | Utomhus |
| Inspelningsformat | 4K |
| Inspänning | 28V DC |
| Kategori | Videoövervakning |
| Lagrings typ | Minneskort |
| Linstyp | Varifokal |
| Max bländare | f/1.6 |
| Max fokuslängd | 12.90 mm |
| Maximal upplösning | 1280 x 720 |
| Maximal videoupplösning | 3840 x 2160 |
| Miljöcertifiering | IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-6, IEC 60068-2-78, IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 60529 IP67, IEC/EN 62262 IK10, ISO 21207 (Method B), NEMA 250 Type 4X |
| Miljövänlig | JA |
| Min bländare | f/2.9 |
| Monteringstyp | Hörnmontering, Rörledningsfäste, Stolpmontering |
| Nattseende | JA |
| Nattseende typ | Infraröd |
| Nätverk RJ-45 | JA |
| Optisk zoom | 2x |
| Produktgrupp | P |
| Produktnamn | AXIS P1468-XLE |
| Produktserie | P14 |
| Produkttyp | Explosionsskyddade kameror |
| Synfält | Horisontell, Vertikal |
| TAA-kompatibel | JA |
| Verklig upplösning | 8MP |
| Videoupplösning | 1280 x 720 |
| Vikt | 1.3kg |
| Maximal drifttemperatur | 60°C |
| Bländare | f/1.6-2.9 |
| Certifiering och standarder | ONVIF G, ONVIF M, ONVIF S, ONVIF T |
| Fjärrservice | JA |
| Impact Protection Rating | IK10 |
| Kortast slutartid | 1/66500 sekund |
| Lins ingår | JA |
| Längsta slutartid | 2 sekunder |
| Max bildhastighet | 60 fps |
| Max effektförbrukning | 13W |
| Max. luftfuktighet i drift | 1 |
| Min fokuslängd | 6.2mm |
| Min. temperatur i drift | -40°C |
| Minimum belysning | 0 lux |
| Minneskort som stöds | JA |
| Nattseende avstånd | 40 m |
| Produktmodell | P1468-XLE |
| RoHS-kompatibel | Kompatibel |
| Strömförsörjning via Ethernet PoE | JA |
| Stödda nätverksprotokoll | IPv6 USGv6, NIST SP500-267 |
| Tillverkare | Axis Communications |
| Tillverkarens art.nr | 02534-001 |
| Tillverkarens Webbadress | |
| Tillverkningsland | PL |
| Varumärke | Axis Communications |
| Video format | H.264, H.264B, H.264B (MPEG-4 Part 10/AVC), H.264H, H.264H (MPEG-4 Part 10/AVC), H.264M, H.264M (MPEG-4 Part 10/AVC), H.265, H.265 (MPEG-H Part 2/HEVC), H.265B, H.265H, H.265M, Motion JPEG, Zipstream |
| Varumärke/Fabrikat |
AXIS P1468-LE P14-serien, Zipstream IP Bullet-kamera, 6,2-12,9 mm varifokalt objektiv, IP67 (ersätter P1448-LE)
Varumärke: AXIS
SKU: 02342-001
13 750 kr