| Forbindelsesteknologi | Kablet |
|---|---|
| Begrænset garanti | 5 år |
| Billedsensortype | CMOS |
| Bredt dynamisk område | JA |
| Certificeringer | EAC, ECE R10 rev.05 (?E-ma?rk), EN 50121-3-2, EN 50121-4, EN 50498, EN 55024, EN 55032 Class A, EN 55035, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC Part 15 Subpart B Class A, ICES-3(A)/NMB-3(A), IEC 62236-4, KC KN32 Class A, KC KN35, RCM AS/NZS CISPR 32 Class A, VCCI Class A |
| Brændvidde | 2,8 mm |
| Formfaktor | Kupol |
| Farve | |
| Emballagetype | Bulk |
| Bæredygtighed | Dammtät, Vattentät |
| Indbygget mikrofon | JA |
| Indtrængningsbeskyttelsesklassificering | IP66, IP67 |
| Optagelsesformat | HD |
| Kategori | Videoovervågning |
| Mængde | 10 |
| Objektivfatningstype | M12 |
| Linse type | Fast |
| Maksimal brændvidde | 2.80 mm |
| Maksimal opløsning | 1280x720 |
| Maksimal videoopløsning | 1920 x 1080 |
| Miljøcertificering | EN 50155 Class OT2/ST2 (2021), IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-64, IEC 60068-2-78, IEC 60721-3-5 Class 5M3 (Vibration, Shock), IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 60529 IP67, IEC/EN 61373 Category 1 Class B, IEC/EN 62262 IK10 |
| Monteringstype | Fäste för konsol |
| Nattesyn | JA |
| NDAA-kompatibel | JA |
| Netværk RJ-45 | JA |
| Produktgruppe | P |
| Produktnavn | AXIS P3935-LR BULK 10P |
| Produktserie | P39 |
| Produkttype | Fasta kupolkameror |
| Synsfelt | Horisontell, Vertikal |
| TAA-kompatibel | JA |
| Ægte opløsning | 2 MP |
| Videoopløsning | 1280x720 |
| Bländare | f/1.6 |
| CE-mærkning | JA |
| Certificering og standarder | ONVIF G, ONVIF M, ONVIF S, ONVIF T |
| Fjernbetjening | JA |
| Klassificering af stødbeskyttelse | IK10 |
| Maksimal billedhastighed | 30 fps |
| Max effektförbrukning | 12W |
| Min brændvidde | 2,8 mm |
| Minimumsbelysning | 0,01 Lux |
| Minneskort som stöds | JA |
| Produktmodel | P3935-LR |
| RoHS-kompatibel | Kompatibel |
| Strøm via Ethernet (PoE) | JA |
| Stödda nätverksprotokoll | IPv6 USGv6, NIST SP500-267 |
| Fabrikant | Axis Communications |
| Producentens varenummer | 01919-021 |
| Producentens hjemmesideadresse | |
| Fremstillingsland | JP |
| Varemærke | Axis Communications |
| Videoformat | H.264, H.265, MJPEG |
AXIS P3935-LR P39-serien, WDR IP66 2MP 2,8 mm IP-minidome-kamera med fast objektiv, vit, 10-pack
🟡 Lavet på bestilling - Leveringstiden varierer
AXIS P3935-LR P39-serien, WDR IP66 2MP 2,8 mm IP mini-domekamera med fast linse, hvid, 10-pak
Varenummer: 01919-021
GTIN: 7331021069336
63066,00 kr.
Relaterede varer
-
Axis dome-kameraer
AXIS M4228-LVE M42-serien 8MP udendørs IP-kamera, WDR, optimeret IR, 3,2-7,2 mm variabel brændvidde
Axis dome-kameraerAXIS M4228-LVE M42-serien 8MP udendørs IP-kamera, WDR, optimeret IR, 3,2-7,2 mm variabel brændvidde
AXIS M4228-LVE M42-serien 8MP udendørs dome IP-kamera, WDR, optimeret IR, 3,2-7,2 mm variabelt brændviddeobjektiv
Varenummer: 02816-00111204,00 kr. -
Axis dome-kameraer
AXIS M4216-V M42-serien 4MP Zipstream IP-domekamera 3-6 mm variabelt brændviddeobjektiv IP42 hvid
Axis dome-kameraerAXIS M4216-V M42-serien 4MP Zipstream IP-domekamera 3-6 mm variabelt brændviddeobjektiv IP42 hvid
Varumärke: AXISKompakt indendørs dome med 3-6 mm varifokal linse og fjernbetjent zoom/fokus. 4MP sensor med WDR og Lightfinder for gode billeder under alle lysforhold.
Indbygget AI-processor til dybdegående læringsanalyse med person- og køretøjsdetektion.
HDMI-udgang til lokal billedvisning, IP42/IK08-beskyttelse. Perfekt til butikker, kontorer og offentlige miljøer.
Varenummer: 02112-0016352,00 kr. -
Axis dome-kameraer
AXIS Q3628-VE Q36-serien 8MP Zipstream IP-domekamera 6,2-12,9 mm variabelt brændviddeobjektiv IP66 hvid
Axis dome-kameraerAXIS Q3628-VE Q36-serien 8MP Zipstream IP-domekamera 6,2-12,9 mm variabelt brændviddeobjektiv IP66 hvid
AXIS Q3628-VE Q36-serien, 8MP Zipstream IP-domekamera, 6,2-12,9 mm variabelt brændviddeobjektiv, IP66, hvid
Varenummer: 02617-00122537,00 kr. -
Axis dome-kameraer
AXIS M4318-PLVE M43-serien, 12MP IP Mini Dome-kamera med panoramaudsigt til udendørs brug
Axis dome-kameraerAXIS M4318-PLVE M43-serien, 12MP IP Mini Dome-kamera med panoramaudsigt til udendørs brug
Varumärke: AXISAxis M4318-PLVE 12MP Panorama Mini-Dome
Udendørskamera med 360° visning og 12MP sensor.
Indbygget IR-belysning til nattesyn, dybdegående læringsanalyse til person- og køretøjsdetektion.
IP66/IK10-beskyttet, PoE-drevet.
Perfekt til avanceret udendørsovervågning.
Varenummer: 02511-00111924,00 kr. -
Axis dome-kameraer
AXIS P3277-LVE P32-serien 5MP udendørs IP-kamera med indbygget mikrofon, 3,0-8,5 mm varifokal linse, AI-drevet, optimeret IR
Axis dome-kameraerAXIS P3277-LVE P32-serien 5MP udendørs IP-kamera med indbygget mikrofon, 3,0-8,5 mm varifokal linse, AI-drevet, optimeret IR
AXIS P3277-LVE P32-serien 5MP udendørs dome IP-kamera med indbygget mikrofon, 3,0-8,5 mm varifokal linse, AI-drevet, optimeret IR
Varenummer: 03213-00113251,00 kr.














