| Forbindelsesteknologi | Kablet |
|---|---|
| Begrænset garanti | 5 år |
| Billedsensortype | CMOS |
| Bredt dynamisk område | JA |
| Certificeringer | CISPR 35, EN 50121-4, EN 55032 Class A, EN 55035, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC Part 15 Subpart B Class A, ICES-3(A)/NMB-3(A), IEC 62236-4, KS C 9832 Class A, KS C 9835, RCM AS/NZS CISPR 32 Class A, VCCI Class A |
| Brændvidde | 6,2-12,9 mm |
| Formfaktor | Kupol |
| Farve | |
| Bæredygtighed | Vandalresistent |
| Indtrængningsbeskyttelsesklassificering | IP66, IP6K9K |
| IndendørsUdendørs | Uden for |
| Kategori | Videoovervågning |
| Linse type | Varifokal |
| Maksimal brændvidde | 12.90 mm |
| Maksimal videoopløsning | 3840 x 2160 |
| Miljøcertificering | IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-6, IEC 60068-2-78, IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 60529 IP67, IEC/EN 60529 IP68, IEC/EN 60529 IP69, IEC/EN 62262 IK11, ISO 20653 IP6K9K, NEMA 250 Type 4X, NEMA TS 2 (2.2.7-2.2.9) |
| Monteringstype | Fäste för konsol, Montering i kopplingsdosa, Rörledningsfäste |
| Nattesyn | JA |
| Netværk RJ-45 | JA |
| Optisk zoom | 2x |
| Produktgruppe | Q |
| Produktnavn | AXIS Q3538-SLVE KUPOLKAMERA |
| Produktserie | Q35 |
| Produkttype | Fasta kupolkameror |
| Synsfelt | Horisontell, Vertikal |
| TAA-kompatibel | JA |
| Ægte opløsning | 8 MP |
| Maksimal driftstemperatur | 55°C |
| Bländare | f/1.6-2.9 |
| Certificering og standarder | ONVIF G, ONVIF M, ONVIF S, ONVIF T |
| Fjernbetjening | JA |
| Klassificering af stødbeskyttelse | IK10+ |
| Linse inkluderet | JA |
| Maksimal billedhastighed | 60 fps |
| Min brændvidde | 6.2mm |
| Min. driftstemperatur | -50°C |
| Minimumsbelysning | 0 lux |
| Minneskort som stöds | JA |
| Produktmodel | Q3538-SLVE |
| RoHS-kompatibel | Kompatibel |
| Strøm via Ethernet (PoE) | JA |
| Stödda nätverksprotokoll | IPv6 USGv6, NIST SP500-267 |
| Fabrikant | Axis Communications |
| Producentens varenummer | 02463-001 |
| Producentens hjemmesideadresse | |
| Fremstillingsland | PL |
| Varemærke | Axis Communications |
| Videoformat | H.264, H.265, MJPEG |
AXIS Q3538-SLVE Q35-serien, 8MP Zipstream IP-domekamera med Deep Learning, 6,2-12,9 mm variabelt brændviddeobjektiv, IR 40M, IP66 (erstatter Q3517-SLVE)
🟡 Lavet på bestilling - Leveringstiden varierer
AXIS Q3538-SLVE Q35-serien, 8MP Zipstream IP-domekamera med Deep Learning, 6,2-12,9 mm variabelt brændviddeobjektiv, IR 40M, IP66 (erstatter Q3517-SLVE)
Varenummer: 02463-001
GTIN: 7331021077812
23864,00 kr.
Relaterede varer
-
Axis dome-kameraer
AXIS F4105-LRE F-serien diskret IP-domekamera, 2,8 mm linse, IR 10M, IP67, hvid, 8-pak
Axis dome-kameraerAXIS F4105-LRE F-serien diskret IP-domekamera, 2,8 mm linse, IR 10M, IP67, hvid, 8-pak
AXIS F4105-LRE F-serien, diskret IP-domekamera, 2,8 mm linse, IR 10M, IP67, hvid, 8-pak
Varenummer: 02364-02133694,00 kr. -
Axis dome-kameraer
AXIS M3216-LVE M32-serien, 4MP Zipstream IP Dome-kamera, 2,9 mm fast objektiv, IR 30M, IP66, hvid
Axis dome-kameraerAXIS M3216-LVE M32-serien, 4MP Zipstream IP Dome-kamera, 2,9 mm fast objektiv, IR 30M, IP66, hvid
Varumärke: AXISEt omkostningseffektivt 4MP dome-kamera med avanceret billedteknologi, der giver fremragende billedkvalitet under alle lysforhold.
Kameraet har indbygget AI-analyse til at identificere personer og køretøjer direkte i kameraet samt lyd- og I/O-forbindelser til systemintegration.
Med IP66/I
VARENUMMER: 02372-0019138,00 kr. -
Axis dome-kameraer
AXIS M5526-E 50 Hz 4MP PTZ Dome-kamera, indendørs og udendørs, 10x zoom og fokusgenkaldelse
Axis dome-kameraerAXIS M5526-E 50 Hz 4MP PTZ Dome-kamera, indendørs og udendørs, 10x zoom og fokusgenkaldelse
Varumärke: AXISAXIS M5526-E er et kompakt og prisvenligt PTZ-domekamera til både indendørs og udendørs brug.
Den leverer skarp billedkvalitet i 4 MP og har en kraftfuld 10x optisk zoom, der indfanger detaljerede nærbilleder på afstand.
Kameraet tilbyder kontinuerlig 360° panorering og hurtig autofokus, der sikrer skarpe billeder i enhver position.
Varenummer: 02768-00113914,00 kr. -
Axis dome-kameraer
AXIS M3215-LVE M32-serien, 2MP Zipstream IP Dome-kamera med DLPU, 2,8 mm fast objektiv, IR 30M, IP66 (erstatter M3205-LVE)
Axis dome-kameraerAXIS M3215-LVE M32-serien, 2MP Zipstream IP Dome-kamera med DLPU, 2,8 mm fast objektiv, IR 30M, IP66 (erstatter M3205-LVE)
Varumärke: AXISLightfinder, Forensic WDR og OptimisedIR med 30 meter IR-belysning sikrer fremragende billedkvalitet under alle lysforhold. Kameraet har IP66-beskyttelse til udendørs brug og indbygget cybersikkerhed.
VARENUMMER: 02371-0017811,00 kr.















